Sinanlı Vasfi Şen Yağlı Pehlivan Güreşleri bugün yapılacak

16
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Sinanlı Belediye Başkanlığı tarafından her yıl Mayıs Ayı’nda yapılan “Sinanlı Belediyesi Vasfi Şen Yağlı Pehlivan Güreşleri” bugün yapılacak. 
HABER MERKEZİ
Daha önce yapılan güreşlere katılan Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya ve bazı Bakanların Sinanlı’da yapılacak olan Vasfi Şen Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne konuk olarak katılmaları bekleniyor.
Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, Merhum Vasfi Şen’in hatırasını yaşatmak için Her yıl Mayıs ayında Vasfi Şen Yağlı Güreşlerini düzenlediklerini, Milli Güreşçi Vasfi Şen’i yaad ettiklerini söyledi. 
Başkan Alkan düzenledikleri organizasyona adını verdikleri Vasfi Şen için şunları ise söyledi; “Vasfi Şen 82 Kiloda Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya ikinciliği bulunan muhteşem bir güreşçiydi. Güreşi bıraktıktan sonra Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreş Milli Takım Antrenörlüğünü yapan merhum Vasfi Şen, Güreş Milli Takımına, asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya, Hayri Sezgin, Mahmut Demir ve Önder Gülmez gibi birçok ünlü Pehlivan kazandırdı. Alpullu Şeker Fabrikası’ndan emekli olan Vasfi Şen 2011 yılında 59 yaşında hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı” dedi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here