Sinanlı Belediyesi su şebekesi hizmete verildi

16
Sinanlı Belediye Başkanlığının yaptırdığı yeni su şebekesi hizmete verildi. Hizmete verilen su şebekesinin şimdilik %50’sinin yeni hattandan verildiğini belirten Sinanlı Belediye Başkanı…….
HABER MERKEZİ
Sinanlı Belediye Başkanlığının yaptırdığı yeni su şebekesi hizmete verildi. Hizmete verilen su şebekesinin şimdilik %50’sinin yeni hattandan verildiğini belirten Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, bir hafta sonra %100’nün yeni şebekeden verileceğini belirtti.
Başkan Ali Alkan yeni su şebekesi ile ilgili gazetemize şu açıklamada bulundu; “Yeni su şebekemizi tamamen değiştirdik. Kullandığımız su boruları sağlık açısından yüzde yüz garantili. Su borularının 100 yıllık bir ömrü var. Yeni su şebekemiz her evin su sayacına kadar bağlanmış ve vatandaşımızın evine kadar götürülen bu hizmet karşılığı vatandaştan 1 lira para talep etmedik.
Su arızaları, su kaçakları ve kullanılan su tonajı takipleri bilgisayar sistemi ile takip edilip müdahale edilmektedir. Şebekemizde her şey  son teknoloji kullanılarak yapılmıştır.
Kullanılan su borularımız ve sistem Trakya’da ikinci olarak Beldemiz su şebekesinde kullanılmıştır. Sinanlı halkı bundan böyle çeşmesinden hazır sulardan daha kaliteli  ve sağlıklı bir suyu kullanacak  bu suyu gönül rahatlığı içinde  içebilecektir.” dedi.Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here