Sinanlı Beldesi’nde 19 Mayıs Gençlik Şöleni yapıldı

7
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı törenlerle kutlayan Sinanlı Beldesi’nde kutlamalar gece de devam etti.

HABER MERKEZİ
 Sinanlı Belde Belediye Başkanı Ali Alkan’ın düzenlediği genlik Şöleni’ne yoğun katılım gözlendi.
Sinanlı Beldesinde gece Meşalelerle Fener Alayı etkinliklerine de yoğun bir halk katılımıyla yürüyen Sinanlı halkı gece de açık düğün salonunda gerçekleşen şenliklerde kadar yürüyüp şenliğin yapıldığı düğün yerindeki sahne etrafında yerlerini aldılar.
Uzunköprülü Grup Gök’ün yerel sanatçısı Yusuf Çetin seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri, katılımcılarla hep bir ağızdan coşturarak adeta bir halk korosu oluşturdu.
Sinanlı Beldesi’nde düzenlenen Gençlik Şöleni’ne davet edilen Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt ve Gazetemiz Köşe Yazarı Babaeski Temsilcimiz Özkan Başaran ile Babaeski Gündem Gazetesi İdari Müdürü Ceyhun Çolak protokoldeki yerlerini aldılar.
Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan’ın daveti üzerine B. Mandıra Belediye Başkanı Şükrü Çölgeçen, Kırıkköy Belde Belediye Başkanı Abdurrahman Gürkan’ın da protokolde yerlerini aldıkları Gençlik Şöleni’nde Sinanlı İlköğretim Okulu Aile Birliği’ne katkı adına çekiliş yapıldı.
Çeşitli hediyelerin dağıtıldığı çekilişte 1500 TL civarında para kazanılarak, Sinanlı Okul Aile Birliği’ne katkı da sağlanmış oldu.
Gençlik Şöleni daha sonra Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan’ın protokoldeki Belde Belediye Başkanları’nı piste davet ederek çiftetelli oynamasıyla da katılımcılara da neşeli anlar yaşattılar. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here