Şimşek Koleji SBS yerleştirmede yüzde 100 başarı sağladı

6
2011 Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre, Özel Büyük Şimşek İlköğretim Okulu yerleştirmede, bütün öğrencilerini Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler Liseleri’ne yerleştirerek % 100 başarı elde etti.
HABER MERKEZİ
LÜLEBURGAZ
 
OGES Yerleştirme sonuçlarına göre, Şimşek Koleji’nin 34 öğrencisinden 9’u Fen Lisesine, 1’i Sosyal Bilimler Lisesi’ne, 3’ü Anadolu Öğretmen Lisesi’ne, 18 ‘i Anadolu Lisesi’ne, 3 ‘ü Anadolu Meslek Lisesine girdi. Ayrıca Özel Büyük Şimşek İlköğretim Okulu SBS de 438.665 puan ortalamasıyla da yine Kırklareli’nin en başarılı okulu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.
Okul birincimiz Şamil Binici, arkadaşlarıyla elde etmiş oldukları bu başarıyı beklediklerini ve kendileri için sürpriz olmadığını, çünkü yıl içerisinde öğretmenlerinin gayretleriyle çok aktif bir çalışma içerisinde olduklarını, okul ve dershanenin SBS’ ye yönelik özel müfredatı, periyodik testleri ve deneme sınavları ile sürekli performans takibi, ofis çalışmaları ve etkin rehberliği sayesinde başarıya ulaştıklarını belirtti. 
Okul Müdürü Salim Kaplan, başarının tesadüf olmadığını, düzenli ve planlı çalışmanın sonucunda geldiğini belirterek; "Geçtiğimiz yaz öğretmenlerimizle bütün planlarımızı yaparak, eğitim öğretim sezonuna başladık. Yıl içerisinde ofis çalışmalarımız ve etütlerimiz düzenli bir şekilde devam etti. Öğrencilere uygulanan deneme sınavlarının sonuçları bütün öğrencilerle değerlendirildi. Ayrıca öğretmenlerimiz velilerle görüşerek sınavlardaki iniş çıkışlar hakkında yönlendirmeler yaptılar. Velilerimizle sadece okulda değil ev ve işyerlerinde de görüşme-ler yaptılar. Aile, okul ve öğrenci arasında dayanışmayı sağladık. Bizler okul idaresi olarak öğrencile-rimizin bu büyük başarılarını kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz" dedi. (v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here