Şimşek Koleji 1. Sınıf öğrencilerinden muhteşem final

15
Okuma-Yazma’ya Aralık ayında kesmiş oldukları Okuma Pastası Programı ile geçen Şimşek Koleji 1.Sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları Yılsonu Gösterileri ile izleyenlerden tam not aldı.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir’in de katıldığı gecede konuşma yapan Müdür Yardımcısı Bülent Irmak:
“Her ne kadar dünyada hakim dil İngilizce olsa da ve biz İngilizce’nin öğretilmesi adına bir çok yeniliğe imza atmış olsak da, son yıllarda Türkçemiz için yapılan çok değerli organizasyonları takdir ediyor ve güzel Türkçemizi öğrenen sevgili yavrularımızın bundan sonraki dönemlerde de dilimizin güçlenmesine ve gelişmesine önemli katkılar yapacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimiz okulumuzda; Müzik, Resim, Beden Eğitimi, Bilgisayar, İngilizce gibi derslerde yeteneklerini geliştirmekte ve okulumuzda sağlam bir temele sahip olmaktadırlar. Bu temelin ne kadar sağlam bir zemine oturduğunu da okulumuzun gerek ulusal gerekse uluslararası alanlarda almış olduğu başarılardan anlıyoruz. Okulumuz bu yıl ABD’de 27.si yapılan Nebraska Üniversitesi’nin düzenlediği Matematik Olimpiyatları’nda 5 Altın, 6 Gümüş ve 10 Bronz Madalya ve toplamda 21 madalyayla hepimizin gururu olmuştur. Şu anda henüz çok yeni bir başarıyı ve gururu yine sizlerle paylaşmak istiyorum. 7 Mayıs’ta Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen 60 ülkenin ve 2 bin projenin katıldığı “Uluslararası Bilişim Olimpiyatları”nda okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu Robotik Alan’daki “Proje ve Yazılım” Dünya 3.sü olarak bizlere ayrı bir gurur yaşatmıştır. İşte bu ve benzer başarılar okulumuzda verilen eğitimin niteliğini göstermesi açısından önemlidir” dedi.
Öğrencilerin hazırlamış oldukları, birbirinden ilginç; “Drama”, “Skeç”, “Halk Oyunları”, “Jimlastik” ve “Step Gösterileri” ile “Okul Korosu”nun seslendirdiği türküler izleyenleri adeta büyüledi.
Program İngilizce olarak hazırlanan “Dünya Çocukları Gösterisi” ile son buldu ve öğrenciler Okuma Belgeleri’ni Müdür Yardımcısı Bülent Irmak’ın elinden aldılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here