“Şimdiki hedefimiz Yerel ve Genel Seçimler”

8
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, CHP’ye yakışır bir şekilde geçen İl Kongresi’nin ardından şimdiki hedeflerinin genel ve yerel seçimleri kazanmak olduğunu belirtti.
HABER MERKEZİ
* “İl Kongremizde Demokrasi Şöleni yaşandı”
CHP Kırklareli İl Kongresi’nin ardından yapılan seçim hakkındaki görüşlerini açıklayan CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar İl Kongresi’nin CHP’ye yakışır bir şekilde demokrasi şöleni havasında geçtiğini belirterek;
“Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak Kırklareli’de İlçe Kongremizin ardından İl Kongremizi de tamamladık. Kongremiz partimize ve örgütümüze yakışır bir şekilde geçti. Bundan sonraki hedefimiz Genel Başkanımız söylemleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde, partimiz içinde herhangi bir kırgınlığa yol vermeksizin çalışarak 2014’te yapılacak Yerel Seçimlerin ardından 2015’te yapılacak Genel Seçimlere hızlı bir şekilde hazırlanmaktır” dedi. 
* “Çiftçimiz sıkıntıda”
Ülkenin genel durumuna da değinen Merkez İlçe Başkanı Vardar, çiftçinin ürününü değerinde satamadığı için sıkıntıda olduğunu belirterek;
“Çiftçimiz ürettiği ürünü değerinde satamazken, mazot, gübre ve tohum fiyatları hızla yükseliyor. Para kazanamayan çiftçimiz bankalara borçlanıyor ve elinden tarlaları, traktörleri alınıyor. Önümüzdeki seçimlerde halkımız bunları göz önünde bulundurmalı” dedi.
* “Hayvancılık can çekişiyor”
Hayvancılık sektörünün de büyük sıkıntı içerisinde olduğunu söyleyen Merkez İlçe Başkanı Vardar;
“Hayvancılık can çekişiyor. Ülkemizde büyükbaş hayvan sıkıntısı olduğu söylenerek birilerine peşkeş çekmek için ülkemize ithal hayvan getirildi. Şuan canlı hayvan fiyatları bakıcıyı memnun etmiyor. Çiftçi ve hayvan bakıcıları gibi memur, esnaf, işçi ve sanayici çok zor durumda bulunuyor. Ülkemizin her zamankinden çok daha fazla Cumhuriyet Halk Partisi İktidarı’na ihtiyacı var” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here