“Şimdi birlik zamanı”

73
* Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret eden Kırklareli eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe; “CHP, Demokrasi Dersi vererek, Adayları’nı sandık ile belirledi. Şimdi artık birlik, beraberlik ve samimiyet zamanı” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe, Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret ederek, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerle ilgili şudeğerlendirmelerde bulundu:
* “Önseçim Yasal Zorunluluk olmalı”
“Aslında Önseçim yapmak, yasal bir zorunluluk olmalı. Belediye Seçimleri’nde Önseçim yapılsaydı, bugün alınan oy oranları çok farklı olurdu. Önseçimle gelen adayların üzerine kimsenin söz söyleme hakkı da olamaz. CHP bunu yaptı. Aday sıralamasını belirledi. Bize yakışan da, o listenin ardında sonuna kadar durarak, Ankara’ya 3 tane Milletvekili göndermektir” dedi.
* “Kişisel hesap zamanı değil”
Ülkenin önemli bir sınavdan ve virajdan geçtiğini belirten Kadir Gökçe; “Şimdi bizim tek ve en önemli derdimiz ve hesabımız; TBMM’ne Kırklareli’den nasıl 3 tane Milletvekili gönderebiliriz olmalı. Şu an için sadece bunun önemi var. Herkesin meydana çıkarak, samimiyetini ortaya koyması ve adaylarımızın ardında sonuna kadar durması lazımdır. Çünkü yarın bu samimiyeti göstermeyenlerin, kendileri söz konusu olduğunda da samimiyet beklemeye hakları olmalı” dedi.
* Kılıçdaroğlu Okul Arkadaşı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Sınıf Arkadaşı olduğunu da ifade eden Kadir Gökçe, 1970 yılında bir toplantıda Kılıçdaroğluile birlikte çekildikleri fotoğrafı (Kemal Kılıçdaroğlu soldan 4. ve Kadir Gökçe de sağdan 1. sırada) bizimle paylaştı.
Gökçe; “Türkiye, Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ile tüm bu sorunlardan kurtulur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olması lazım. CHP’den başka bir çıkışımız yok” dedi.
Dün, aynı zamanda Doğum Günü de olan Kadir Gökçe’nin Doğum Günü’nü kutluyor ve ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here