“Sıkıntı olmadan işi vaktinden önce çözmeden yanayız”

12
* Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram; “Bizim
değerlendirdiğimizi ve sizin görüşlerini birleştirip çalışmalarımıza yön
vermek istiyoruz” dedi

.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından 01 Aralık 2010 Çarşamba günü Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turan Altıntel, Başkan Yardımcıları ve Borsa personeline brifing verildi.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram uzun zamandır planladıkları fakat bir türlü geçekleştiremedikleri toplantı olduğunu belirtti.
Bayram; “Arzu ettiğimiz bir genç platformla oturup konuşmak, paylaşmak onların fikirlerinden faydalanma noktasında biraz geride kaldık diye düşünüyorum. Tabi sizlerin iş yoğunluğu veya değişik sebepler ama Sosyal Güvenlik hayatı çok dinamik, sürekli değişikliklere açık. Bu değişiklikleri insanlarımızla paylaşmamız lazım. Sosyal Güvenlik hizmetleriyle ilgili bizim 2 tane kanalımız var. Birisi kitle iletişim araçları, diğeri de sivil toplum örgütleridir. Bunları paylaşarak, konuşarak hedef kitlenin sorunlarını varsa alarak bizde çalışmalarımıza yön vermek durumundayız. Biz bu konuyu önemsiyoruz. Tabi paylaşım olursa bunlar söz konusu olur. Hiç birimizin bir birimizden farkımız yok, insanların bir sıkıntısı olduğu zaman geliyor derdini söylüyor. Biz bir sıkıntı olmadan işin vaktinde çözülmesinden yanayız. Hedef kitlemizin sıkıntını konuşmadan bilemeyiz. Yaptığımız işin karşımızdaki insana tesiri ne. Biz yaptığımız işin etkisini görürsek o zaman iyi ya da eksik bir şey yaptığımızı anlarız. Eksik bir yanımız varsa elbette düzelteceğiz. İyi yaptığımız bir şey varsa da aynı yolda devam edeceğiz. 3 yıllık dönem içerisinde Kırklareli halkına Sosyal Güvenlik anlamında gerekli cevapları verebildik mi konusunda kendimizi test etme durumundayız. Onların değerlendirmelerine, yönlendirmelerine elbette ihtiyacımız var. Biliyorsunuz ülkemiz bütün dünyada global bir krizden bahsediliyor. Bütün dünyada olduğu gibi bizde gördük ve yaşadık, kısmen de yaşıyoruz. Bunların bize getirdiği sıkıntılar, istihdam anlamında iş yerlerinin hayatiyetini devam ettirme anlamında biz bunlar içinde çalışmalar yapıyoruz. Bizim önceliğimiz birinci derece sizler varsınız. Bizde bunları en yakından teneffüs eden, yaşayan sizlersiniz. Dolayısıyla burada bizim değerlendirdiğimizi ve sizin görüşlerini birleştirip çalışmalarımıza yön vermek istiyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.