Sihirli parmaklardan sihirli nağmeler

12
* Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “8 Mart Dünya
Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Atatürk’ün Çocukları
Sihirli Parmaklar” adlı dinletide Özel Neşe Buzol Eğitim Merkezi
öğrencilerinin keman ve piyano ile çaldıkları eserler büyük beğeni
topladı.

HABER MERKEZİ
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 07-13 Mart 2011 tarihleri arasında Kadın Etkinlikleri düzenleniyor. Düzenlenen bu etkinlikler kapsamında 07 Mart 2011 Pazartesi günü saat 20.00’de “Atatürk’ün Çocukları Sihirli Parmaklar” adlı dinletide Özel Neşe Buzol Eğitim Merkezi öğrencileri keman ve piyano ile çaldıkları eserleriyle izleyicilerden büyük alkış aldılar.
Kadın Meclisi tarafından düzenlenen dinleti programına; Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, eşi Saadet Şen Öner, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezeren, Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysun Eyüboğlu Erşen, Özel Neşe Buzol Eğitim Merkezi Müdürü Cumhur Buzol ile öğrencilerin velileri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysun Eyüboğlu Erşen şunları kaydetti:
“Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ilk kez düzenlediği 7-13 Mart 2011 Kadın Etkinlikleri’nin “Atatürk’ün Çocukları Sihirli Parmaklar” adlı dinleti bölümüne hoş geldiniz.
4 ay önce kurulan Kadın Meclisi olarak, üyelerimiz ve Yönetim Kurulumuz ile birlikte “08 Mart Dünya kadınlar Günü”nü 1 hafta sürecek farklı etkinliklerle kutlamak istedik. Bu kapsamda etkinliklerimizin ilk günü olan 07 Mart 2011 Pazartesi günü saat 14.00’te Cine Plaza’nın alt katında 13 Mart 2011 Pazar gününe kadar açık kalacak olan “Kırkyama Sanatı Sergisi”nin açılışını yaptık. Kadın Meclisi olarak 1 hafta boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimize tüm halkımızın katılımını bekliyoruz.”
İlk olarak sahneye çıkan 6 aydır Keman Dersi alan 5 yaşındaki İlknur Ahsen Haysal; Yağ Satarım, Vu vu vu, Uç Uç böceğim, Aydede, Yağmur Yağıyor, Kaptan Bulut Olsam. 1 yıldır Piyona Dersi alan 7 yaşındaki Cemre Erşen; Gel bize Katıl Bize, Küçük Kurbağa, Yugoslav ezgisi, Sponish Guitar, Kumbara, Simbad, Kızılderili Dansı. 1 yıldır Piyano Dersi alan 11 yaşındaki İdil Mesoğlu; Havan Nagila, Bar, Rigoletto, Fur Elise, Polyuşka Pole, Katibim, Senfoni, Macar Dansı. 2 yıldır Piyano Dersi alan 12 yaşındaki Öykü Üzer; Romance, Can Can, Türkan, Tuna Dalgaları, Hababam Sınıfı, Senhsiz Yıllar, Nazende Sevgilim, Türk Marşı.
Öğrenciler tarafından eserlerin başarı ile seslendirilmesinin ardından Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, eşi Saadet Şen Öner tarafından öğrencilere Teşekkür Belgesi ile birer buket çiçek verdiler. Daha sonra Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezeren, Özel Neşe Buzol Eğitim Merkezi Müdürü Cumhur Buzol ile Öğretmenler Gamze Pekkan ve Gözde Aydoğdu’ya Teşekkür Belgesi verdi.
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile program sona erdi. Programın sonunda Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, eşi Saadet Şen Öner geceye katılan ailelerin çocukları ile yakından ilgilenerek onların hal ve hatırlarını sordu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here