Siftahı Başkan Hacı yaptı

17
Babaeski İlçesi’nde Gündüz Onat Festival Alanı’nda ki Spor Kompleksleri içerisinde zemini ve ağları yenilenen Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri düzenlenen törenle görkemli bir şekilde açıldı.

HABER MERKEZİ

Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanlığı’nca, Babaeskispor İktisadi İşletmesi’ne 3 yıllığına ihale edilen Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri’nin, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı tarafından başlatılan ve 40 bin TL’ye mal olan 1560 m2 zemin ve çevre ağlarının yenileme çalışmaları kısa bir sürede tamamlandı.
Uğur Mumcu Halı Saha Spor Tesisleri’nde düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yapan Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya İlçedeki sporun gelişmesine verdiği katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
Yenilenen Tesislerin açılışını, Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, önceki dönem Babaeski Garnizon Komutanı İs.Kd. Alb. Murat Mayda, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun ve eski milli futbol hakemi Ülkü Tırpancı yaptı.
Yapılan açılış töreninden sonra, Babaeski Veteranlar Futbol Takımı ile Edirne Veteranlar Futbol Takımı arasında özel bir dostluk maçı yapıldı.
Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir ile Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın takım kaptanı olarak çıktıkları karşılaşmayı eski milli futbol hakemi Ülkü Tırpancı yönetti.
Babaeski İlçe Jandarma Komutanı J.Yzbş. Abdülkadir Eren, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın, Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Selim Tuna, Sivas sporlu Tayfur Emre Yılmaz, Babaeskispor Yönetim Kurulu Üyeleri, Cenk Dönmez, Çelikcan Polat, Adnan Üstünay ve çok sayıda taraftarın büyük bir heyecan ve keyifle izlediği karşılaşmada ilk golü çok sert ve klâs bir vuruşla Babaeski Veteranlar Takım Kaptanı Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı attı. Karşılaşmada çok geçmeden Edirne Veteranlar Takımının kaptanlığını yapan Kaymakam Mustafa Demir’de ayni güzellikte gol atarak oyunda skoru eşitledi.
Dostça başlayıp dostça biten bol gollü geçen karşılaşmada en güzel gol ise Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak’tan geldi.
Karşılaşma sonrası, Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun, davetlilere Tansa Kır Lokantasında bir yemek verdi. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here