“Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu” açıldı

21
Kırklareli’de proje kapsamında sokakta yaşayan ve suç işlemeye meyilli olan çocuklara “Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu” veriliyor.


* HABER MERKEZİ
Kırklareli’de, sokakta yaşayan ve suç işlemeye meyilli olan “Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu” düzenlendi.
İş-Kur ve Emniyet Genel Müdürlüğü öncülüğünde tüm yurtta başlatılan ”Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi” kapsamında Kırklareli’nde de 9’u çocuk 4’ü yetişkin olmak üzere toplam 13 kişiye “Sıcak Mutfak Aşçılığı Kursu” verilecek. Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi’nde düzenlenen kursun açılışını projeye destek veren kurum temsilcileri yaptı.
Kurdele kesiminde bir konuşma yapan Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür Vekili Hüseyin Ulaş; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ileride doğru bir iş sahibi olması adına Bakanlıklar arasında ki protokolle proje hazırlandı. Çocuklarımızın hayata tutunabilmesi toplum içerisinde iyi yer edinebilmeleri için böyle bir kurs düzenlendi. Çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlı bireyler olmalarını istiyoruz” dedi.
İş-Kur İl Müdürlüğü iş gücü yetiştirme kurslarından sorumlu şef Zafer Er ise kursa katılan her kursiyerin günlük 15 TL alacağını hatırlatarak, kurslarda bir şeyler öğrenerek hayatınıza yön vermenizi istiyoruz”şeklinde konuştu.
Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Vedat Karaman da yaptığı konuşmasında, kursiyerlerin kesinlikle okul içi ve dışında sigara içmeleri uyarısında bulunarak, her işin sevilerek yapılması gerektiğini belirtti.
Öğretmen İrfan İşlek tarafından verilecek kurslar 180 saatten sürecek ve başarılı olanlara sertifikaları verilecek.
Projeye destek veren Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, Kırklareli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kırklareli Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Ajansı ve İş-Kur Kırklareli İl Müdürlüğü temsilcileri projeye destek veren kurum arasında yer alıyor. (s)
   

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here