Sıcak hava bunalttı

2
* Etkili olan aşırı sıcaklar vatandaşlara zor anlar yaşattı.  Sıcak havayla birlikte vatandaşlar serinlemek için değişik yollara başvururken ağaçlar gölge oldu. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’de 40 Derece ölçülen sıcaklık vatandaşları bunalttı. Kent meydanındaki çeşmelerden akan sularla yüzlerini yıkayıp, başlarını ıslatan vatandaşlar serinlemeye çalıştı. Yaklaşık 2 gündür etkili olan aşırı sıcaklar hayatı olumsuz etkilerken, vatandaşlar serinlemek için değiş yollara başvurdu. Bazı vatandaşlar kent merkezinde bulunan çeşmelerden akan su ile yüzünü yıkarken, güneşten kaçarak gölge olan yerlerden yürümeyi tercih etti. 
* Ağaçlar gölge oldu. 
güneşin en yoğun olduğu saatlerde dışarıda işe olan vatandaşlar gölge yerler ardı. Kimi vatandaş klimalı yerleri tercih ederken kimi vatandaş ise ağaç altına oturarak güneşten korunmaya çalıştı. Ağaç gölgesine oturarak güneşten korunmaya çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar; “Aniden bastıran sıcaklar bizleri fazlasıyla etkiledi. Dışarıda işimiz olmasa evden dışarıya çıkmayacağız ancak bazı işlerimiz halletmek için dışarıya çıkmamız gerekiyor. Şimdi biraz dinlenmek ağaç gölgesini tercih ettik.” 
* Çocuklar süs havuzların kenarında oynamayı tercih etti
Aşırı sıcaklardan çocuklarda etkilendi. Okulların geçtiğimiz hafta kapmasıyla birlikte 3 ay yaz tatiline giren çocuklar tatile başlamasıyla sıcakların etkili olmasından dolayı gönüllerince dışarıda oynayamadılar. Sıcak havaya rağmen dışarıda oynamak isteyen çocuklar ise şehrin belli notalarında bulunan süs havuzları kenarında oynamayı tercih etti. 
* Bugünden itibaren sağanak yağışlar geliyor. 
Son günlerde sıcak havayla bunalan vatandaşlara meteorolojiden iyi haber var. Kırklareli bugünden itibaren sağanak yağışların etkisi altına girecek. Sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklığında 5 dereceye varan düşüşler meydana gelecek. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here