Sıcak hava bunaltmaya devam edecek

7
Hava sıcaklığı yükselmeye devam ediyor.  Son günlerde rüzgârın sert esmesiyle biraz olsun rahat bir nefes alan Kırklareli önümüzdeki günlerde rüzgarın etkisini kaybetmesiyle bunaltıcı sıcakların

HABER MERKEZİ
Hava sıcaklığı yükselmeye devam ediyor.  Son günlerde rüzgârın sert esmesiyle biraz olsun rahat bir nefes alan Kırklareli önümüzdeki günlerde rüzgarın etkisini kaybetmesiyle bunaltıcı sıcakların etkisi altına girecek. Son 1 haftadır zaman zaman saatte 30 km hıza çıkan rüzgâr Kırklarelililere rahat bir nefes aldırdı.
*Rüzgar etkisini kaybediyor sıcaklık artacak.   
Yaz mevsiminin son günlerinde ise hava sıcaklığı 36 dereceye kadar çıkacak. Meteoroloji genel müdürlüğünden alınan bilgiye göre Kırklareli’de bugün hava sıcaklığı 33 dereceye kadar çıkacak öğle saatlerinde ise hava sıcaklığın 40 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Salı günü ise hava sıcaklığındaki artış devam edecek. 1 derece daha aratacak olan hava sıcaklığı rüzgarın etkisini kaybetmesiyle birlikte bunaltıcı bir gün yaşanması bekleniyor.
*Çarşamba gününe dikkat.
Çarşamba günü hava sıcaklığı 2 derece daha artarak 36 dereceye kadar çıkması bekleniyor.   Termometrelerin 36 dereceyi gösterecek olan Çarşamba günü nem oranın yüzde 80  olması yapılan tahminlerin arasında.  Önümüzdeki 1 hafta boyunca hava sıcaklığın mevsim normallerin üzerinde seyretmesi bekleniyor.
Kırklareli’de 5 günlük hava sıcaklığı şu şekilde; 26 Ağustos pazartesi günü en yüksek sıcaklık 33 derce en düşük sıcaklık 19 derece.  Rüzgarın hızı 11km nem oranı %76.  27 Ağustos Salı günü en yüksek sıcaklık 34 derece en düşük sıcaklık 20 derece rüzgarın hızı 9km nem oranı %64. 28 Ağustos Çarşamba günü en yüksek sıcaklık 36  derece en düşük sıcaklık 22 derece rüzgarın hızı 11km nem oranı %75. 29 Ağustos Perşembe günü en yüksek sıcaklık 35 derece en düşük sıcaklık 20 derece rüzgarın hızı 12km nem oranı %70. 30 Ağustos Cuma günü en yüksek sıcaklık 34 derece en düşük sıcaklık 18 derece rüzgarın hızı 17km nem oranı %65.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here