SGK’dan personeline “Kurum İçi Hizmet Eğitim”

18
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tüm personele dönük ‘Kurum İçi Hizmet Eğitim’ faaliyeti 17 Mayıs 2010 Pazartesi günü saat 16.30’da başladı.

HABER MERKEZİ
Eğitimin başlaması öncesinde bir konuşma yapan Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram;
“Bizim Kurum İçi Hizmet Eğitim Programları kapsamında olan ve uzun süredir planladığımız ama değişik gerekçelerden dolayı bu güne kadar geciktirdiğimiz, gecikmek durumunda kalan beden dili, halkla ilişkiler, iletişim ve benzeri konularda toplam 24 saat bir eğitim programımız olacak. Tabi biz burada arkadaşlarımızın zaten akşama kadar haliyle yoruluyorsunuz. Biz bunları da dikkate alarak mümkün mertebe daha kısa zaman diliminde uzun bir döneme yayarak ama hepimizin almak durumunda olduğumuz bazı bilgileri alma adına Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’la istişare ettik bayağı uzun süre oldu. Sağ olsun hocamız Erdal Bey’de bizi kırmadı bu vesileyle bir program hazırladık. Ben arkadaşlar bu mevzuat gibi şeyler bunlar olabilir. İnsanlar bir şekilde çöze ama insanlarla iletişimin önemini ben çok iyi biliyorum ve ben bunu özel sektörde aldım. Kendimin de personelimin de yararlandığını düşünüyorum.
Hepimiz akşama kadar zor şartlarda değişik insanlarla uğraşıyoruz, hizmet veriyoruz. Küçük yaşta olabilir, daha başka sıkıntısı olabilir, her yaş grubundan insana dolayısıyla bizim iletişim anlamında, sabır anlamında çok daha fazla bir sabra ihtiyacımız var. İletişimi o yönden önemsiyorum. Sağlıklı iletişimle biz birçok sorunu çözebiliriz. Aksi takdirde hakikaten hem vatandaş işini biran önce bitirmek ister, bizim zaten belirli bir yoğunluğumuz var gerginlik içerisindeyiz. Bunları biz birlikte bu eğitim sayesinde inanın ciddi olarak baktığımız zaman kendimizi vererek faydası olacağına inanıyorum. Eğer ki eğitime kendimizi verirsek zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Bu eğitimin faydalı olması dileğiyle başarılar diliyorum” dedi.
Kurum içi Hizmet Eğitim faaliyeti tüm kurum personeline 2 saat toplam 16 gün 3 grup halinde devam edecek.
Kırklareli Üniversitesi Kişisel Gelişim Öğretim Görevlisi Erdal Üstün İnsan Kaynağını Geliştirmenin Önemi, İş Hayatında İnsan İlişkileri, İletişim, İletişimde Beden Dilinin Önemi, Zaman Yönetimi, İş Yaşamında Görgü Kuralları, İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Stres Yönetimi ve Telefonla Konuşma Kurallarını anlattı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here