SGK’dan Kırklareline davet; “Tüm vatandaşlarımızı kan vermeye çağırıyoruz”

14
SGK’dan Kırklareline davet; “Tüm vatandaşlarımızı kan vermeye çağırıyoruz”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli Il Müdürlüğü Kızılay ile ortaklaşa bir kan verme kampanyası gerçekleştirecek.

 Cuma günü düzenlenecek bu anlamlı kampanya ile ilgili olarak SGK Il Müdürü Mehmet Bayram şunları kaydetti;

“Ülkemizde kan bağışı alışkanlığı, bütün eğitim çalışmalarına rağmen istenilen düzeye gelememiştir. Kan hayati önemi bulunması yanında yapılamayan tek tedavi aracıdır.

Gelişmiş ülkelerde yüzde beşlere varan kan verme alışkanlığı ülkemizde maalesef yüzde birlerde seyretmektedir.

Ülkemizde kan verme alışkanlığının olmaması, kontrolsüz kan kullanımı riskini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle insan hayatı ve sağlığı için bu kadar öneme sahip kan ve kan ürünlerindeki açığın giderilmesi ile kontrollü kan kullanımının sağlanması amacıyla zaman zaman kampanyalar düzenlenmektedir.

Kurumumuzla, Türk Kızılay’ı arasında gönüllü kan bağışçısı kazanım faaliyetlerinin düzenli yürütülmesini teminen sosyal sorumluluk projesinin gereği olarak Kurumumuz

merkez ve taşra teşkilatında  "SGK Çalışanları Kan Veriyor Hayat Veriyor" sloganlı gönüllü kan bağış kampanyası düzenlenmiştir.

Kampanyanın, Kurumumuz çalışanları ile vatandaşlarımıza düzenli kan bağışı alışkanlığının kazanılmasına ve bu yönde duyarlılık geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu çerçevede Il Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile 11.12.2009 tarihinde saat 10.00 da Il Müdürlüğümüz hizmet binasında yapılacak etkinliğimize kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte sivil toplum örgütleri ve tüm halkımız davetlidir.

Etkinlik Il Müdürlüğümüz eğitim salonunda yapılacak Kızılay Kan Merkezinin kan bağışının önemine yönelik bilgilendirmesiyle başlayacak kan verme işlemi gün boyunca devam edecektir. SGK Çalışanları Kan Veriyor Hayat Veriyor" sloganlı kampanyaya tüm vatandaşlarımızın katılımı hususu kamuoyuna önemle duyurulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here