SGK’dan hizmet atılımında bir adım daha

7
* Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi’nde işveren hizmetleri verilemeye başlanıyor.

HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) vatandaş odaklı hizmet anlayışının gereği Kırklareli’de kurulan Sosyal Güvenlik Merkezleri’nden Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi 08 Ocak 2010 tarihinde hizmete açılmıştı.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 26 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi’nde işveren hizmetleri verilemeye başlanacağı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Verilen hizmetler ilçe potansiyeline paralel olarak genişletilmektedir. Kırklareli ilinin toplam sigortalı potansiyelinin takriben % 60 ı ile toplam işveren potansiyelinin yaklaşık % 42 si Lüleburgaz  ilçesinde yer almaktadır.
Böyle bir potansiyele sahip ilçedeki verilen mevcut hizmetlere ek olarak, bugüne kadar işlemlerini Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde gerçekleştiren işverenlerimize (Lüleburgaz dahilinde 4.403 aktif işyeri) bu hizmetler 26 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi’nden verilmeye başlanacaktır.
Bu suretle İşverenlerimiz zaman kaybı olmadan işlemlerini süratle bitirme imkanına kavuşmuş olacaklardır. Bununla ilgili çalışmalarımız tamamlanmış olup Merkezimiz hizmet vermeye hazır hale getirilmiştir.
Vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmet kalitesini arttırma adına çalışmalarımız aynı yoğunlukta devam edeceği hususunun bilinmesini ve yeni hizmetimizin işverenlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.” (s)
    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.