SGK’da işlem yapmak şimdi daha kolay

11
* Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için “ÖN MASA İŞLEMLERİ” birimini faaliyete geçirdi.

HABER MERKEZİ
Emekli Sandığı, Bağ-Kur ile SSK’nın tek çatı altında toplanması ile oluşturulan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli’de yapılanmasını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Bu yapılanma çalışmaları kapsamında vatandaş odaklı hizmeti amaçlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik  İl Müdürlüğü tarafından, vatandaşları servisler arasında koşturmaktan kurtarmak amacı ile “ÖN MASA İŞLEMLERİ” birimi oluşturuldu.
Vatandaşlara daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek için oluşturulan birimle ilgili olarak Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram şunları kaydetti:
“Emekli Sandığı, Bağ-Kur ile SSK’nın tek çatı altında birleştirilmesi ile oluşturulan Sosyal Güvenlik Kurumumuzun (SGK) hedefi vatandaş odaklı hizmettir. Vatandaşa yerinde, hızlı ve seri bir şekilde hizmeti götürmektir. İnternet yoluyla vatandaşlarımızın isteklerini ve sorunlarını çözmeye başladık. Biz bu yol ile en geç 2 gün içerisinde yapmış olduğu başvuru ile ilgili sonucu internet adresine gönderiyoruz.
Bilindiği gibi kamu idarelerinde işleri olan vatandaşlarımız servisler arasında koşuşturuyor hem zaman kaybına uğruyor hem de iş kaybına uğruyordu. Biz de bunu gidermek adına kurumumuz binasının girişinde “ÖN masa işlemleri” isimli bir birim oluşturduk.
Bu birimde; İşveren Tescil İşlemleri, E.Bildirge Şifreleri, 303 Borcu Yoktur Yazıları, Maaş Döküm Belgesi’nin Verilmesi, Banka Değişiklik İşlemi, Emeklilik Talep Dilekçeleri’nin Kabulü, Adres Değişiklik İşlemleri, Emeklilik ve Maaş Konusundaki Taleplere Cevap Verilmesi, Maaş Döküm Belgesi’ndeki  Kesintilerin Bildirilmesi, Askerlik Borçlanması İşlemleri, Doğum Borçlanması İşlemleri, Avukatlık Staj Borçlanması İşlemleri, Tarım Muafiyet İşlemleri (4/A ve 4/B), 4/B Sigortalıları’nın Borcu Yoktur Yazılarının Verilmesi, İhbar Dilekçelerinin Alınması, 4/B Sigortalıları P.E.K. Beyan Taleplerinin Alınması gibi günlük çalışmamızda büyük bir yer tutan işlemleri bu birimde vatandaşlarımızın servisler arasında gezmesine gerek kalmadan veriyoruz.
Buradaki birimimizde oluşturulan 3 masada hangi işlemlerin yapılacağını astığımız panomuzda gösterdik. Vatandaşlarımız istediği işlemlerle ilgili olarak hangi masada işi varsa oranın butonuna basarak sırasını alacak. En geç 10 dakika içerisinde vatandaşımızın işlemi tamamlanmış olacak.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here