SGK, yapılandırma hakkında Vize ve Pınarhisar’da bilgilendirdi

10
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün 6111 Sayılı Yasa kapsamındaki çalışmaları yoğun biçimde devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6111 sayılı kanunla getirilen borçların yapılandırılmasına büyük imkan veren uygulamaların kamuoyunda gerekli ilgiyi bulması için Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yoğun bir tanıtım çalışması sürdürmektedir.
Yasanın işverenlerle sigortalılara getirdiği bu fırsatı kamuoyu ile paylaşma adına İl Müdürlüğünce yapılan il ve ilçe seminerleri , KİPA’daki tanıtım standı çalışmalarının yanı sıra , önceki hafta yapılan ve Babaeski ilçesindeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilciliklerine , basın kuruluşlarına ve işverenlere ziyaretler düzenlenmişti.
Bu faaliyetler 28 Mart 2011 Pazartesi günü Vize ve Pınarhisar ilçelerinde de devam etti. Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, beraberinde İl Müdür Yardımcısı Şerafettin Fide ve İnsan Kaynakları servis Şefi Süleyman Özay’ın da bulunduğu ekip sırasıyla Vize Kaymakamı Savaş Ünlü, Vize Belediye Başkanı  Selçuk Ünlü , Vize Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı  Osman Açıkgöz ile Vize Esnaf  ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Basri Korkmaz ziyaret edildi. Ziyaretlerde ağırlıklı olarak yapılandırma konusu ele alınarak yasanın vatandaşlara getirdiği imkanlar paylaşıldı. Ayrıca Torba Yasa ile 5510 sayılı kanunun bazı maddelerinde yapılan değişikliklerin vatandaşlara getirdiği imkanlar paylaşıldı.
Ziyarette, Vize halkının ilçede 2 yıldır faaliyet gösteren SGM den aldığı sosyal güvenlik hizmetlerinden duyduğu memnuniyet yetkililerce dile getirildi.
İl Müdürlüğü yetkililerinin ziyareti Pınarhisar ilçesinde de devam etti. Pınarhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yapılan ziyarette Oda başkanı ve yönetim kurulu üyelerine yapılandırma ve torba yasa hakkında bilgiler verilerek ilçedeki SGK’ya borcu olan tüm vatandaşlarımızın sağlanan yapılandırma imkanından faydalanmaları için Kurum kadar, Sivil toplum örgütlerine görev düştüğü belirtildi. Oda yetkilileri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek konu ile ilgili gerekli hassasiyeti göstereceklerini ifade ettiler.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yetkililerinin son ziyareti ise Pınarhisar Belediyesi’ne yapıldı. Başkan Mustafa Cingöz’e idi.  Burada da ağırlıklı olarak yasa ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
İl Müdürlüğü yetkilileri, ziyaret ve seminerlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek vatandaşların yapılandırma başvurularının başladığı günden bu yana vatandaşlarımızın İl Merkezi ile Lüleburgaz ve Vize Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne yaptıkları yoğun başvurudan ve gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını, bu yoğunluğun başvuruların son gününe kadar da artarak devam edeceğini ifade ettiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here