SGK, Rehberlik Paylaşım Toplantıları’nın 2’ncisini Lüleburgaz’da yaptı

8
Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenen ve 81 ilde eş zamanlı yapılan, Kurum Rehberlik ve Bilgilendirme Toplantıları’nın 2’ncisi 24 Nisan 2012 Salı günü saat 11.00 de Lüleburgaz Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürü Mehmet Bayram’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Kurum tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Kurum Başmüfettişi Umut Topçu ile Müfettiş Eşref Akdağ’ın sunumlarıyla yapılan toplantıya Lüleburgaz’da bulunan çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcileri katıldı.
Kurumun sürdürülebilir sosyal güvenlik politikaları oluşturmasına temel teşkil edecek, aktüeryal dengelerin sağlanmasına yönelik, kayıt dışı istihdam başta olmak üzere işveren ve sigortalılara yönelik konuların işlendiği toplantı yaklaşık 2.5 saat kadar devam etti.
Soru cevap şeklinde devam eden toplantının nihayetinde katılımcıların uygulamalarla ilgili dilek ve temennileri Kurum Başkanlığı’na iletilmek üzere not edildi. Ayrıca katılımcılar böyle bir toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here