SGK Müdürü Halcı Uyarıyor!

5
“Ön Başvuru için Aracı Kişi ya da Şirkete ihtiyaç yok!”
*Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, “Ön Başvuru” adı altında, TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini kimseye vermeyin. Ön başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenli (SGK) İl Müdürü Av. Tahsin Halcı Ön başvuru için aracıya ihtiyaç yoktur diyerek konu ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.
Halcı; “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında verilecek olan 300 Euro’luk destekten yararlanmak isteyen annelerden “ön başvuru” adı altında, TC kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin kötü amaçlı Kullanmak için istendiği saptanmıştır. Vatandaşlarımızın bu gibi durumlarda kimseye kişisel bilgilerini vermesin. Ayrıca, danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği, danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruların öncelikli olarak değerlendirileceği gibi gerçek dışı, vatandaşlarımızı yanıltmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik bilgiler yer aldığı görülüyor. Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kurumumuz tarafından yürütülen “Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında ön başvurular 25 Haziran 2015 tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir. Ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyecektir. Başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyecektir. Başvuruların danışmanlık firması aracılığıyla yapılması kişilere hiçbir öncelik kazandırmayacaktır. Bu tarz firmalara itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin bu kişilerle kesinlikle paylaşılmaması önem arz etmektedir” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here