SGK, kamu kurum ve kuruluşlarını bilgilendiriyor

5
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, merkez ilçe ve 7 ilçemizdeki Kamu Kurum ve kuruluşlarında 4/a ve 4/b statüsünde çalışanların tahakkuk işlemleri, aylık prim hizmet ve sigortalı giriş bildirgeleri ile sağlık işlemlerini yürütmekle…


HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, merkez ilçe ve 7 ilçemizdeki Kamu Kurum ve kuruluşlarında 4/a ve 4/b statüsünde çalışanların tahakkuk işlemleri, aylık prim hizmet ve sigortalı giriş bildirgeleri ile sağlık işlemlerini yürütmekle görevli olan tahakkuk personelinin Kurumumuzla olan işlemlerinde bir sorunla karşılaşmaması için, mevzuat ve uygulamalardaki son değişiklikleri içeren eğitim programı başlatıldığı  bildirildi.
Bu amaçla Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Şerafettin Fide, başkanlığında 5 kişilik bir ekip ilk eğitim seminerini 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü Demirköy İlçemizde gerçekleştirdi. Başlatılan eğitimlerle ilgili olarak şunlar kaydedildi:
“Yapılan bu eğitime, ilçemizde bulunan kamu kurumlarının görevli personelleri katılmış olup, yapılan mevzuat sunumun ardından soru cevap bölümüne geçilmiştir. Bu bölümde uygulamada karşılaşılan sorunlar ile tereddüt edilen konularda gerekli paylaşımda bulunulmuştur. Katılımcılar tarafından çok verimli geçtiği belirtilen bu eğitim zinciri sırasıyla Pınarhisar, Vize, Babaeski,Lüleburgaz, Pehlivanköy ve Merkez İlçemizde de gerçekleştirilecektir. Merkez İlçemizde yapılan eğitime Kofçaz İlçemizde görevli tahakkuk personelleri de davet edilecektir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here