SGK Halk Toplantılarının 5’incisini Ahmetbey’de gerçekleştirdi

6
Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu halkı bilgilendirme toplantılarının 5’incisi Ahmetbey Beldesi’nde yapıldı.


Lüleburgaz
SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, Lüleburgaz  İlçe Müdürü Zafer İbrikçi, Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, DP İlçe Başkanı Mehmet Can Soydan, 911 Sayılı Ahmetbey Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Hüseyin İnci, Ahmetbey Mahalle Muhtarları ve çok sayıda Ahmetbeyli vatandaşın katıldığı toplantı, Akkoç Kıraathanesi’nde yapıldı ve yaklaşık iki saat sürdü.
İl Müdürü Mehmet Bayram SGK’nın çalışmaları hakkında katılımcıları bilgiler verdi. Bayram; “Kurumumuzdan en hızlı hizmeti alabilmeniz için bilmeniz gereken bilgileri anlatmak adına böyle bir toplantı düzenledik. Bu toplantıyı düzenlememizde bizlere destek olan Belediye Başkanı Ünal Kaymaz’a ve toplantıya ilgi gösterip yoğun bir katılım sağlayan sizlere teşekkür ediyorum. Bizler kurum olarak “Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı ile hizmetlerimizi en kısa zamanda sizlere ulaştırmanın yolları üzerinde çalışıyoruz. Düzenlemiş olduğumuz halk toplantıları ile de karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz ki bizim göremediğimiz ve sizlerin fark ettiğiniz eksikleri de belirleyelim istiyoruz. Bizim tek amacımız sizlere en iyi ve en hızlı şekilde hizmet verebilmektir. Bunun için de halkımızın işlemleri için Kırklareli’ne gelip gidip masraf yapmalarını önlemek adına SGM merkezlerinden önce Vize, sonra Lüleburgaz SGM Merkezi hizmete açıldı. Yakın zamanda da Babaeski İlçemizde açılacak merkezimizle hizmete başlayacağız. Böylelikle halkımız işlemleri için Kırklareli’ne değil en yakın SGM Merkezi’ne giderek hizmeti en yakından alma fırsatı bulacaklardır” dedi.
Bayram konuşmasının devamında Ahmetbey’lilere seslenerek;  “Amacımız hizmet vermek ve bunun için yapıcı eleştirilere ihtiyacımız var. Sizler işlemleriniz için son dakikayı beklemeyin. Taleplerinizi sorunlarınızı da şifai olarak değil yazılı olarak bizlere iletin ki elinizde belgeniz olsun. İşlemlerinizi son ana bırakırsanız mağduriyet yaşarsınız” dedi.
Daha sonra Mehmet Bayram Ahmetbeyli vatandaşların sordukları çeşitli soruları cevaplandırıp SGK hizmetleri hakkında bilgiler verdi. (gk)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here