“SGK Çalışanları Kan Veriyor, Hayat Veriyor”

17
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından “SGK Çalışanları Kan Veriyor, Hayat Veriyor” isimli Kan Bağışı Kampanyası düzenleniyor.

 


HABER MERKEZİ
11 Aralık 2009 Cuma günü gerçekleştirilecek olan Kampanya ile ilgili olarak İl Müdürü Mehmet Bayram şunları kaydetti:
“Ülkemizde kan bağışı alışkanlığı, bütün eğitim çalışmalarına rağmen istenilen düzeye gelememiştir. Kan hayati önemi bulunması yanında yapılamayan tek tedavi aracıdır. Gelişmiş ülkelerde yüzde beşlere varan kan verme alışkanlığı ülkemizde maalesef yüzde birlerde seyretmektedir. Ülkemizde kan verme alışkanlığının olmaması, kontrolsüz kan kullanımı riskini de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle insan hayatı ve sağlığı için bu kadar öneme sahip kan ve kan ürünlerindeki açığın giderilmesi ve kontrollü kan kullanımının sağlanması amacıyla zaman zaman kampanyalar düzenlenmektedir.
Kurumumuzla, Türk Kızılay’ı arasında gönüllü kan bağışçısı kazanım faaliyetlerinin düzenli yürütülmesini teminen sosyal sorumluluk projesinin gereği olarak Kurumumuz merkez ve taşra teşkilatında  “SGK Çalışanları Kan Veriyor Hayat Veriyor” sloganlı gönüllü kan bağış kampanyası düzenlenmiştir.
Kampanyanın, Kurumumuz çalışanları ile vatandaşlarımıza düzenli kan bağışı alışkanlığının kazanılmasına ve bu yönde duyarlılık geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
Bu çerçevede İl Müdürlüğümüz ve Edirne Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile 11 Aralık 2009 Cuma günü saat 10.00’da İl Müdürlüğümüz hizmet binasında yapılacak etkinliğimize kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte sivil toplum örgütleri ve tüm halkımız davetlidir.
Etkinlik İl Müdürlüğümüz Eğitim Salonu’nda yapılacak Kızılay Kan Merkezi’nin kan bağışının önemine yönelik bilgilendirmesiyle başlayacak kan verme işlemi gün boyunca devam edecektir.
SGK Çalışanları Kan Veriyor Hayat Veriyor” sloganlı kampanyamıza tüm vatandaşlarımızın katılım sağlamalarını bekliyoruz” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here