SGK, Babaeski’de Tanıtım Toplantısı düzenledi

12
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından, İl Genelindeki tanıtım toplantılarının 23’üncüsü Babaeski İlçesi’nde yapıldı.


HABER MERKEZİ

Belediye Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen Toplantıda, SGK İl Müdürü Mehmet Bayram, Kurumunun hizmetleri, vizyonu, vatandaşa sağladıkları kolaylıkları, KADİM Projesini ve SGK’nın hedefleri konularında katılımcılara sine vizyon eşliğinde bilgiler verdi.
SGK İl Müdürü Bayram, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı olarak bilinen Sosyal Güvenlik Kurumlarının tek çatı altında toplanarak Sosyal Güvenlik Kurumu tüzel kişiliği ile 04 Şubat 2008 tarihinde fiilen taşrada teşkilatlanmaya başladığını belirterek, verdiği bilgilendirme toplantısında şunları söyledi.
“Vatandaş odaklı kaliteli, sürdürülebilir, bürokrasiden arınmış çağdaş bir hizmet anlayışını hedefleyen kurumumuz, vatandaşlarımızın bugün git yarın gel anlayışının silindiği, yerinde, zamanında, etkin hizmet alabilmeleri için İlimizin 3 ayrı ilçesinde Sosyal Güvenlik Merkezi kurulması benimsenmiş, bunlardan Vize Sosyal  Güvenlik Merkez Müdürlüğümüz 16 Mart 2009 tarihinde, Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğümüz de 30 Aralık 2009 tarihinde hizmete alınmış olup, Babaeski’deki merkezimiz için hizmet binası yapım çalışmamız devam etmekte bu yıl içinde hizmete alınması planlamaktayız. Kurum olarak vatandaşlarımıza çağdaş standartlarda hizmet verebilmek, hizmeti ayağa götürmek adına teknolojik altyapı için büyük yatırımlarda bulunduk. Bu bağlamda vatandaşlarımızın Kuruma gelmeden işlemlerini internet ortamında alabilmeleri için her türlü imkânı sağladık. Vatandaşlarımızın Müdürlüğümüze gelmeden işlemleriyle ilgili soru ve sorunlarını kirklarelisgim@sgk.gov.tr Bu e-posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüye bilmek için Java Script etkinleştirilmelidir adresine ilettikleri takdirde kendilerine konu ile ilgili en geç 2 iş günü içinde geri dönüş sağlamaktayız. Kadim Projesi; Kayıt dışı istihdamın önlenmesi amacıyla Başbakanlığımızca 01 Ekim 2006 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren (KADİM) projesinden  amaçlanan; Kayıt dışı olmakla birlikte kanun dışı çalıştırılan yabancı işçi oranını mümkün olduğunca azaltmak, bu yolla sektörlerdeki haksız rekabete yol açmasını önlemek, kayıt dışı istihdamın ekonominin genel dengeleri üzerindeki olumsuz etkileri konusunda kamuoyu oluşturularak, vatandaşların kayıt dışı ekonomi konusunda bilinçlendirilmelerini sağlamak. İşverenlerin sigortasız işçi çalıştırmalarının önüne geçme adına teşvik tedbirleri alınarak kayıt dışının önlenmesinde mesafe almak, kısa vadede çalışanların sağlık hizmetleri anlamında, uzun vadede ise emeklilik hakkından mahrum kalmamaları, Sosyal Güvenlik Sistemi yönünden aktif pasif dengesinin ve aktüeryal yapının bozulmamasıdır.”
Düzenlenen tanıtım toplantısına, Resmi Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, İlköğretim ve Lise dengi Okulların Müdürleri, Kamu yararına çalışan Oda ve Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri ve çok az sayıda vatandaş katıldı. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here