SGK 3 ilçede bilgilendirdi

14
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından 6111 sayılı yasa ile
getirilen ve vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçlarını
ödemelerinde büyük kolaylık sağlayan imkanı toplumun her kesimine
etkili biçimde anlatarak müracaatı arttırmak için yapmakta olduğu
çalışmalar yoğun biçimde devam ediyor.

HABER MERKEZİ
 Kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Örgütleri’ne ve işverenlere ziyaretler yapılarak yapılandırma konusunda detaylı paylaşımlarda bulunuluyor.
Bu kapsamda 21 Mart 2011 Pazartesi günü Pınarhisar ve Vize ilçeleriyle 22 Mart 2011 Salı günü Demirköy ilçesinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. İlçelerdeki bu toplantılara yoğun katılım olduğu gözlenirken, katılımcıların seminer veren İl Müdürlüğü personeline yönelttikleri çok değişik sorularla konuya olan ilgilerini gösterdiler.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kırklareli il merkezi ile Lüleburgaz ve Vize Sosyal Güvenlik Merkezlerine vatandaşların yoğun ilgi  gösterdiği, 09.03.2011-21.03.2011 döneminde 4 A kapsamındaki bin 060 başvuru karşılığında 6 bin 250 TL (prim aslı) , 4 B kapsamında ise 591 başvuru ile 3 milyon 950 bin TL’lık (prim aslı) muhtelif borçların yapılandırıldığı belirtilerek vatandaşların ilgisinden memnun olunduğu ifade edildi.
Yapılan açıklamada başvuruların doğru, zamanında ve süratli olarak sonuçlandırılması için Kurum personelinin yoğun biçimde mesai yaptığı, başvuruların son günlere bırakılmadan yapılmasının işveren ve sigortalıların herhangi bir mağduriyete mahal bırakmama adına önemli olduğu, hemen  müracaat yapmakla son başvuru tarihinde yapılacak müracaat arasında hiçbir avantaj olmadığı özellikle vurgulanarak her halükarda ilk taksit ödemesinin en son tarihinin 30 Haziran 2011 olduğu belirtildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here