Sezonun ilk mahsulü Arpa 3 liraya satıldı

16
* Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde Adem Ayer tarafından yetiştirilen 2012 yılının ilk Arpa Ürünü Uzunlar Otomotiv adına Turhan Altıntel tarafından kilosu 3 TL’den satın alındı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de ilk Arpa Ürünü’nün satışı 19 Haziran 2012 Salı günü saat 09.30’da Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.
Açık artırma usulü yapılan sembolik satış, 60 kuruş ile başladı. Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde Adem Ayer tarafından yetiştirilen 2012 yılının ilk arpa ürünü, Uzunlar Otomotiv adına Turhan Altıntel tarafından kilosu 3 liraya satın alındı. 
Bu yıl çiftçiler açısından verimi geçmesini temenni eden Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel; “2012-2013 yılı ilk mahsulü olan Arpa’nın satışının herkese hayırlı olmasını diliyorum. Mahsulünde çıkışı hava şartlarından dolayı hızlı oldu. Bu yıl arpa fiyatları verilmezken, buğday fiyatları açılandı. Bu yıl inşallah Kırklareli’ne bol bereket olur diye düşünüyorum. Biçilen yerlere baktığımız 300-350 kilogram arpa üretimi oldu. Bu yıl tabiat şartları çok karışık gerçekleşti. Hava koşulları genelde yazlık mahsullere yaradı. Kışlıklarda da inşallah ortalama 400 kilogram buğday rekoltesini yakalarız” dedi. 
Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleşen arpa satışı sonrasında, Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, yılın ilk arpa ürününü yetiştirerek Kırklareli Ticaret Borsası’na teslim eden Adem Ayer’e hediyesini verdi.
Düzenlenen satışa Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin, Kırklareli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, borsa meclis üyeleri ile zahireciler katıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here