Sezonun ilk Arpası 3 TL’ye satın alındı

12
* Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi’nde Veli Şahin tarafından yetiştirilen 2010 yılının ilk Arpa Ürünü Agromet Süt ve Süt Ürünleri A.Ş. tarafından kilosu 3 TL’den satın alındı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli’nde ilk Arpa Ürünü’nün satışı 03 Haziran 2010 Perşembe günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Satışa; Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Ticaret  Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Necmi Koyuncu, TMO Şube Müdürü Birol Dernekliciler, Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı, Borsa Meclis Üyeleri ile Zahireciler katıldı.
Bu yıl çiftçilerin sol ürün verimi alacaklarını belirten Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, hükümetin vereceği fiyatlarla çiftçilerin mutluluğunun ikiye katlanacağını ifade ederek şunları kaydetti:
“Bugün burada yılın ilk Arpa Ürünü’nün satışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. İnşallah bu sene algılama metotlarına göre Türkiye’de ürün bakımından bolluk yaşanacak.. Hükümetimizin de vereceği iyi bir fiyatla çiftçilerimiz bu yıl memnun olacaklar. Ofisimiz üreticimize destek çıkacak. Üreticimizin bu yıl daha fazla ürün alma yönünde temayülü var. Bölge Oda Başkanları olarak çiftçilerimizin durumlarını çeşitli platformlarda kendilerine ilettik.
İnşallah bu sene mahsulümüz bol olacak. İlk Arpamız bugün çıktı. Sayın Valimizin ellerinden inşallah hayırlı uğurlu olur diye düşünüyorum. Bol ürün, bol mahsul, bol fiyat, bol alışveriş diliyorum. Allah hepinize hayırlı ticaretler, hayırlı paralar kazandırsın.”
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi’nde Veli Şahin tarafından yetiştirilen 2010 yılının ilk Arpa Ürünü Davul-Zurna eşliğinde Kırklareli Ticaret Borsası’na getirildi. Borsa Toplantı Salonu’nda yapılan ve 0,55 Kuruştan başlayan açık arttırmayı Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu ilk fiyatı vererek başlattı. Ardından satışa tüm herkes dahil olarak fiyatı arttırdılar. Yılın ilk Arpa Ürünü’nü kilogramına 3 TL veren zahireci Agromet Süt ve Süt Ürünleri A.Ş. aldı.
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu tarafından yılın ilk Arpa ürününü yetiştirerek Kırklareli Ticaret Borsası’na teslim eden Veli Şahin’in babası Necdet Şahin’e bir hediye verdi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here