Seyfioğlu Tabyaları Sosyal Tesis olacak

20
* Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay, Kırklareli Üniversitesi’ne tahsis edilen Seyfioğlu Tabyası’nı Turizm Fakültesi Uygulama Bilimleri olarak değerlendirilmek üzere Sosyal Tesis haline getireceklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
1877 yılında Balkan Savaşları sırasında savunma amaçlı yapılan ve Mülkiyeti Hazine’ye ait olan Seyfioğlu Tabyası, Kırklareli Üniversitesi’ne tahsis edildi.
Korumasızlıktan ve bakımsızlıktan dolayı yıkılarak ortadan kaybolma durumuna gelmiş olan Seyfioğlu Tabyası’nın bu gidişatına dur demek amacıyla Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ihale yapılarak Güvenlik Elemanı hizmeti alımı olmuştu.
Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay, konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamasında, tarihi dokusunu duyarsız vatandaşların hışmına uğrayarak kaybetmek üzere olan Seyfioğlu Tabyası’nın Kırklareli Üniversitesi’ne tahsis edildiğini söyledi.
Erbay, Kırklareli Üniversitesi’ne tahsis edilen Seyfioğlu Tabyası’nı Turizm Fakültesi Uygulama Bilimleri olarak değerlendirilmek üzere Sosyal Tesis haline getireceklerini belirtti.
Erbay, sosyal tesis haline dönüştürülecek olan Seyfioğlu Tabyası’nda Turizm Fakültesi öğrencilerinin staj yapacağını ifade ederek;
“Bizim projemiz orayı bütçe ayarlayabilir yada başka bir kaynak bulabilirsek Turizm Fakültesi Uygulama Bilimleri olarak değerlendirilmek üzere Sosyal Tesis haline getirmek olacak. Sosyal Tesiste ise Turizm Fakültesi öğrencilerine staj yaptıracağız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here