“Sevgili Peygamberimiz vefat ederken bizi dine, dini de bize emanet etti”

19
İl Müftüsü İsa Saim; “İslam tarihinde Peygamberimizin teşrifiyle geceler
gündüz, doğumuyla geceler gündüz, vefatıyla ise gündüzler gece oldu”
dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Müftülüğü Sungurbey Eğitim Merkezi`nde Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında Kur`an-ı Kerim tilaveti okuttu.
Kutlu Doğum Haftası kutlamaları İl Müftülüğü tarafından 14 Nisan 2011 Perşembe günü Sungurbey Eğitim Merkezi`nde saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.
Üsküp Beldesi Müezzin Kayyımı Recep Kandil`in okuduğu Kur`an-i Kerim tilavetinin ardından slayt filmi izletildi.
Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim, Müftü Yardımcıları, il ve ilçe Müezzinleri, imamların ve bayan Kur`an-i Kerim öğreticilerinin katıldığı Kutlu Doğum Haftası programında İl Müftüsü Saim yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“İslam tarihinde Peygamberimizin teşrifiyle geceler gündüz, doğumuyla geceler gündüz, vefatıyla ise gündüzler gece oldu. Sevgili Peygamberimiz vefat ederken bizi dine, dini de bize emanet etti. Emanete sahip çıktığımız takdirde doğrudan, doğruluktan ve doğru yoldan sapmayacağız, saptırmayacağız. Sahip çıkmadığımız takdirde birçok kötülük bizi bekliyor. Peygamber Efendimizi salat ve selam ile anıyoruz.
Peygamber Efendimiz yaşamış olsa problem olmaz, Irak`ta 100lerce insan ölmez, Türkistan toprakları baştan sona kadar istila edilmezdi.” (ue-yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here