“Sesimizi duyurmak için Aday Adayıyım”

266
 Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olan Avukat Üntaç Güner; “Şu anda Kırklareli’yi temsil eden Milletvekillerimiz ilimizin adını duyuramıyor. Sesimizi daha gür duyurabilmek için Aday Adayı oldum” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olan Avukat Üntaç Güner gazetemize hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül ve Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici ile görüştü.
* “Rakip değil, Uzlaşmacıyım”
Kırklareli’nin sesinin gür bir şekilde duyurulabilmesi için Aday Adayı olduğunu belirten Güner, uzlaşmacı bir kişiliğe sahip olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:
“Niçin aday oldum? Çünkü ben siyaseti meslek olarak kabul etmiyorum. Siyaseti bir hizmet olarak algılıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde şuan mevcut olan her partiden Milletvekillerimiz ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar Kırklareli’nin adını güçlü duyuramadıklarını düşünüyorum.  Trakya’nın sesini kutsal topraklar olarak görüyorum. Meclis içerisinde çok fazla işitilmediğinin kanısındayım. Bu yüzdende birikimim ve sevgim itibariyle Trakya insanını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Rakip değilim. Uzlaşmacıyım. İttifak yaparım. Her parti’den çok yakın dostlarım var. Milletimi ve devletimi severim. Hiçbir hak ve çıkarın göz ardı edilmesine imkan vermem. Yüce Türk Milletinin evladıyım. Büyük Türkiye Cumhuriyeti adı altında geçmişte adı Osmanlı, onun öncesinde Doğu Roma olan devletin vatandaşıyım. Onur ve gurur duyuyorum. Tüm deneyim ve tecrübelerimi Kırklareli’nin ve Trakya’nın daha iyi noktalara gelmesi için kullanacağıma tüm seçmenlerimizin inanmasını istiyorum. Tüm amacım hizmet etmektir”
* “Uluslar arası tecrübelerimi halkımız için kullanmak istiyorum”
Uluslar arası alanlarda bir çok deneyim ve tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Güner özgeçmişi ile ilgili olarak ta şunları kaydetti:
“Pınarhisar’da doğdum. Ortaokulu ve Liseyi Lüleburgaz’da bitirdim. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandım. İki yıl Maliye Bölümü’nde okudum. Fakat tercihen tekrar sınavlara girdim. İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Avukat oldum. Çok Uluslu Şirketlerin iç bünyelerinde Hukuk Müşavirliği yaptım. İştirak ettiğim konu;  Çok Uluslu Şirketlerin Uluslararası Ticaret Bankacılık Finans Hukuku’ndan kaynaklanan problemleridir. Türkiye’nin dışında Doğu Avrupa, Orta Doğu Proje Finanslarında, uluslararası mahkemelerde, Paris Ticaret Odası’nın Hakem Mahkemesi’nde, İsviçre Zürih Hakem Mahkemesi’nde, Londra Pamuk Borsası Hakem Mahkemeleri’nde müvekkillilerimi temsil ettim. İngilizce biliyorum. Hukuki meselelerde savunma yapacak düzeyde Amerikanca’ya hakimim. Birisi 12 ve 6 yaşlarında iki tane oğlum var. Eşim Lüleburgazlı esnaf kızı. Babam Tümen olarak burada görev yaptı. Bulgaristan muhaciriyiz.  Anne tarafım Selanik muhaciridir. İstanbul’da kendi büromda diğer meslektaşlarımla birlikte avukatlık yapıyorum. Çoğunlukla Türk müşterilerimi yurt dışındaki işleri ile ilgili savunuyorum. Yanlarında bulunuyorum. Sözleşmelerine bakıyorum. Yabancı ülkelerdeki meslektaşlarımla onlar için yardımlaşıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.