Sertifikalar verildi

1
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve KOSGEB İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi…
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve KOSGEB İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Sertifika Töreni 15 Haziran 2015 Pazartesi günü KLÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşti.
Programa, (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, KLÜ Rektörü, Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy katıldı. 
Başkan Biçer yaptığı konuşmasında; “Girişimciliğin son yıllarda dünyanın gündeminde bulunan bir kavram oldu. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, büyümeleri, gelişmeleri, yurt dışına ihracat yapmaları, ekonomi ve istihdama katkı sağlamaları amacıyla desteklerde bulunuyor. Yaklaşık 5 yıldır girişimcilik destek programını başarıyla sürdürüyoruz."KOSGEB olarak girişimciliği çok önemsiyoruz. Bizim 7 ana desteğimiz var. Girişimciliği destek programı bunlardan biridir. KOSGEB farklı destek modelleriyle hep yanınızda olacak. Hedefinizi büyük tutun. Bu eğitimler sonunda bir kısmınız işletme kurmaktan vazgeçecek ama gönül arzu ediyor ki eğitimden sonra işletme kursun, bizden desteğini alsın. Bizim 100 bin liraya kadar desteğimiz var. 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası geri iadeli, faizsiz şekilde eşit taksitlerle ödüyorsunuz. Bu, Devletimizin bize sağladığı imkânlardan biri” dedi. 
KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ta, Kırklareli’nin gelişimi için girişimcilerle el ele vererek çalıştıklarını kaydetti. Konuşmaların ardından 70 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde başarılı olan 25 kursiyere belgeleri verildi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here