Sertifika aldılar

4
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile düzenlenen 2015 yılı 2. Grup Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 25 Girişimci Adayı, törenle sertifikalarını aldı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile düzenlenen 2015 yılı 2. Grup Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 25 Girişimci Adayı, törenle sertifikalarını aldı. Rektörlük Kültür Merkezinde gerçekleşen sertifika törenine; Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hasan Aksoy, KOSGEB Kırklareli İl Müdürü Hasan Tarık Altuntaş, Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Erman Trak ve Girişimci Adayları katıldı.
Sertifika Töreni; Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hasan Aksoy’un İŞKUR tarafından kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara verilen desteklere ilişkin bilgilendirme konuşması ile başladı. Aksoy, İŞKUR olarak Girişimci Adayları’nın KOSGEB Destekleri’ne ulaşabilmelerinde ön şart olan girişimcilik eğitimleri konusunda kendilerine düşen görevi Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile yerine getirdiklerini ifade etti.  
KOSGEB Kırklareli İl Müdürü Hasan Tarık Altuntaş ise, eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan adayların bundan sonraki süreçte KOSGEB’e hibe desteği almak üzere başvuruda bulunabileceklerini belirtti. Altuntaş, Girişimci Adayları’nı iş planlarını hazırladıktan sonra destek almak için başvuruda bulunmaya davet ederek konuşmasını tamamladı.
Tören, adaylara sertifikalarının takdim edilmesi ve bir sonraki eğitim programına katılacak Girişimci Adayları’nın belirlenmesi için yapılan mülakatlarla sona erdi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.