“Sera’da yetişen çiçeklerle Kırklareli’ni donatıyoruz”

20
* Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Selçuk Tanta, Dereköy yolu üzerindeki Belediye’ye ait Sera’da yetiştirilen çiçeklerle merkez ilçeyi çiçek bahçesi haline getirdiklerini söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Dereköy Yolu üzerinde faaliyet gösteren Sera’da yılda 100 bin adet civarında çiçek yetiştiriliyor. Burada yetiştirilen çiçekler ile merkez ilçede yapılan yeşil alanların çiçek ihtiyacının karşılanmaya çalışıldığını belirten Park ve Bahçeler Müdürü Selçuk Tanta şunları kaydetti:
“Belediyemize ait Dereköy Yolu üzerindeki Seramızda; Küçük Kadife, Büyük Kadife, Kral Kızı, Ateş Çiçeği, İpek Çiçeği, Pervane Çiçeği ve Petunya olmak üzere yılda yaklaşık 100 bin adet civarında çiçek yetiştiriyoruz. Seramızdaki ustalarımız Recep Küçükkarış ve Serdar Çakmak başta olmak üzere burada çalışan personellerimizin özverili çalışmaları ile yetiştirilen bu çiçekler merkez ilçemizde yapılan yeşil alan düzenlemelerinde kullanılıyor.
Buruda yetiştirdiğimiz çiçeklerimiz ile şehir merkezimizi adeta bir çiçek bahçesi haline getiriyoruz. Seramızdaki çiçek cinsi sayılarını önümüzdeki günlerde arttırmayı düşünüyoruz. Çiçek cinslerinin arttırılması ile şehir merkezimizi rengarenk çiçeklerle donalı bir çiçek bahçesi haline getirmek istiyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here