Şentürk; “Projelerimizi hayata geçirip herkesin örnek göstereceği bir kent olacağız”

7
Av. Koray Şentürk’ten kahvaltılı basın toplantısı

HABER MERKEZİ
CHP’li Lüleburgaz Başkan Aday Adayı Av. Koray Şentürk kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.
Avukat Koray Şentürk’ün asistanı Tuğçe Zinatbaş’ın organize ettiği kahvaltılı basın toplantısına basın mensuplarının ilgisi büyük oldu.

Bugün adaylığını resmen açıklayacak

Av. Koray Şentürk, aday adaylığı ile ilgili resmi açıklamayı bugün CHP’nin Lüleburgaz Pazartesi toplantısında yapacağını bildirirken basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu;
Lüleburgaz’da hizmetlerin hızlanması gerektiğine inanıyoruz. Lüleburgaz Belediyesi her ne kadar kamu kurumu olsa da bir vergi mükellefidir. Bütçesi yaklaşık yıllık 70 milyon liradır. Bu ekonomiyi yönetmek için bazı vasıflar olması gerekiyor. Bu anlamda tecrübem ön plana çıkacaktır.
Bu doğrultuda da stratejik planlarımızı yaptık. Pazartesi günü sahaya iniyoruz.
Vazgeçti dedikodularını ve diğer dedikoduları da biliyoruz. Biz sadece hiçbir şeyi tesadüfe bırakmıyoruz. Olabildikçe profesyonel çalışıyoruz.
Süreçle ilgili bir endişemiz yok. Üyelerle gerçekleşecek seçimin 30 Eylül tarihinde olma olasılığı yüksek. Biz en genç aday adayıyız bu farkı kapatırız.
Bizim tamamen ayaklarımız yere basıyor. Kendimize güveniyoruz. Bu seçimi alacağız. Lüleburgaz’ı birlikte yöneteceğiz. Daha çok koşabilirim. Diğer abilerimden çok çalışırım.

"Lüleburgaz’ın İstanbul’un arka bahçesi olmasına da izin vermeyeceğiz."

Lüleburgaz Belediyesini 30 Mart’tan sonra biz yöneteceğiz.
Şentürk basın mensuplarının sorularını cevaplarken özellikle şu açıklamalara dikkat çekti;
"Hiç kimseye mevki makam sözü vermedim. Bizim ekibimiz özellikle gönüllülerden oluşuyor. Belediyecilik sadece su, kanalizasyon demek değildir. Bizce belediyeciliğin ruhu olmalıdır. Belediyeciliğin ruhunu besleyen en önemli 2 unsurdan biri spor, diğeri ise sanattır.
Biz Lüleburgaz’a Beko Basketbol liginde oynayan bir takım satın alacağız. Fotoğrafçılığa daha çok önem katarak fotoğrafçılığı destekleyeceğiz.
Trakyalı amatör sanatçılardan bir festival oluşturmayı hedefliyoruz.
Beyin göçünü durdurmak en önemli hedeflerimizden olacak. O hemşehrilerimizin Lüleburgaz’a döndürebilirsek otomatik olarak yaşadığımız kentin kalitesi artacak.
Çocuk Üniversitesi ve kampüsleri oluşturarak çocuklarımızın özgüvenini arttırarak çocuklarımızın düşünebilirliliğini arttıracağız.
Cesur kararlar almak gerektiğinde cesur kararlar alacağız. Dikey kentleşmede hizmet götürmek daha kolaydır dikey kentleşme konusunda gerekenleri yapacağız. Ama aynı zamanda da Lüleburgaz’ın İstanbul’un arka bahçesi olmasına da izin vermeyeceğiz.
CV Bank oluşturarak gençlerimize istihdam konusunda destek olacağız.
Lüleburgaz’ın hizmet kenti, kültür kenti olması için çalışacağız, fabrika kenti olması için değil.
Lüleburgaz’ın hizmet alabilmesi için gerekirse Başbakanın, Cumhurbaşkanı’nın kapısında yatacağız ama Lüleburgaz’a hizmeti getireceğiz. Çünkü bizim için en önemli unsur Lüleburgaz halkının menfaatleridir.
Bu projelerimizi hayata geçirerek hem Lüleburgaz’da yaşayanların hem de Lüleburgaz’a misafir gelenlerin örnek göstereceği bir kent olacağız."

Kendi anlatımıyla Av. Koray Şentürk;
1970 yılında doğdum, ortaokul ve lise eğitimimi Lüleburgaz’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim alarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası yüksek lisansımı yine İ. Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladım. Daha sonra ABD’de yabancı dil olarak İngilizce dil eğitimi aldım.
Eğitim hayatından sonra inşaat sektöründe ticari faaliyet ve yöneticilik yaptım. 2 Dönem Kırklareli Barosu Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2 dönem Belediye Meclis üyeliğinde görev aldım. 6 dönem belediye encümen üyeliği yaptım.
Lüleburgazspor’da 6 yıl yöneticilik yaptığım dönemde 2 defa şampiyonluğu birlikte yaşadık.
Halen avukat olarak çalışmaktayım. Evli ve bir kız çocuğu babasıyım. Erdoğan Şendir

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here