Şentop; “Genel Seçime gidiyormuşuz gibi bir hava oluşturuldu”

9
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop Seçim çalışmaları kapsamında 12 Mart 2014 Çarşamba günü Kırklareli’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop Seçim çalışmaları kapsamında 12 Mart 2014 Çarşamba günü Kırklareli’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Ziyaretler kapsamında ilimizde bulunan Mustafa Şentop, AK Parti SKM İl Başkanlığı’nın düzenlediği değerlendirme toplantısına katılarak burada partililere seslendi. Çoğunluğun kadınların oluşturduğu toplantıya; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları, Parti Yönetimi ve Partililer katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz şunları kaydetti;
“Şuana kadar Kırklareli’nin de hiç yapılmamış bir çalışmayı icra ediyoruz. Bu daha önce teşkilatımızın diğer illerinde uygulanmış, ancak ilimizde ilk defa icra ettiğimiz bir çalışma. 2004 yılında bende Belediye Başkan Adayıydım, kuruluşundan bu yana bu partide varım. Her kapıyı çalıyoruz, her eli sıkıyoruz bu ilimizde ilk defa yaptığımız bir çalışma. Bunu görüyoruz bu defa Kırklareli’de ki siyasi hava çok farklı. 30 Mart akşamında bu vatandaşın ilgisi bize sandıkta çok olumlu yansıyacak.”
* Gürşan; “Kendi rekorumuzu kıracağız, oylarımızı daha yukarı taşıyacağız”
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, 2009 yılında yerel seçimlerinde yüzde 38,5 oy aldıklarını, bu seçimlerde ise kendi rekorlarını kıracaklarını ve bu seçimlerde yüzde 45-50 arasında oy alacaklarını belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli’nin en zor en sıkıntılı yerleri olan Babaeski ve köylerine gittik ve orada dahi artık insanlar AK Partiye olan Teveccühü net biçimde gösteriyorlar. Bizi en iyi atlatan bu seçimlerde sloganlardan bir tanesi “Daima Millet Daima Hizmet”. Daima Millet diyoruz çünkü biz Milletle beraber bu yola çıktık ve beraber yürüyoruz ve gücümüzü de yalnızca milletten alıyoruz. 2009’da yerel seçimlerde yüzde 38,5 almıştık bu seçimlerde kamuoyu yoklamaları yüzde 45-50’leri gösteriyor. Yine kendi rekorumuzu kıracağız ve oylarımızı daha yukarı taşıyacağız. İkincisi Daima hizmet. AK Parti hizmetleri ile var olan bir parti. 2002’den beri böyle başladı böyle devam ediyor. Hizmetleri anlatmaya başladığımızda saatler yetmez sabahtan akşama kadar hatta günlerce konuşsak yaptığımız hizmetleri anlatamayız. Babaeski Devlet Hastanesi’ni hizmete açtı, aynı gün Kırklareli halkının merakla beklediği Kırklareli Devlet Hastanesi’nin temelini attık.
* Şentop; “Konuşmalar AK Partiye yönelik hitamlar, eleştiriler ve iftiralarla geçiyor”
30 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi Kırklareli’ne gelen, Genel Başkan AK Parti Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop partililere yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“AK Parti’ye oy veren 100 kişinden 60’ı kadın 40’ı erkek. Kadınlar AK Parti’ye daha çok teveccüh gösteriyor. Bunu sebebi erkekler daha kolay karar veriyorlar daha kısa vadeli düşünüyorlar daha kısa vadeli planlar, hesaplar veriler üzerinden hareket ediyorlar. Kadınlar biraz daha kalıcı, biraz daha uzun vadeli düşünüyorlar. Belki anne olmanın, çocuk yetiştirmenin ileriye dönük olarak daha kalıcı bir takım işler yapma niyetinin bakış açısının kadınlara kazandırmış olduğu bir vasıf bir nitelik. AK Parti’nin ne yapmak istediğini yaptıklarından hareketle neler yapabileceğini kadınlar daha iyi görebiliyor daha iyi takdir edebiliyor. 30 Mart’ta bir yerel seçime gidiyoruz. 30 Mart 2014’te Belediye Başkanları’nı seçecek, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri’ni seçecek. Türkiye’de Kamuoyuna baktığımızda, medyaya baktığımızda muhalefet partilerin Genel Başkanları’nın sözlerine baktığımızda, Belediye Başkan Adayları’nın konuşmalarına baktığımızda seçim yapıldığı havasını seze bilmek mümkün değil. Sanki bir referanduma gidiyoruz, ya da bir genel seçime yapıyoruz gibi bir hava var. Türkiye’de tüm konuşmalar Türkiye’nin meseleleri ile ilgili değil tamamen AK Parti’ye yönelik hitamlar, eleştiriler iftiralarla geçiyor. Osman Bölükbaşı, Türk Siyaseti’nin bir zeka örneğidir. Türk Siyaseti’ne renk bırakmış bir adamdır. Süleyman Demirel ve merhum Necmettin Erbakan hocamızın bir takım renkleri vardır. Kılıçdaroğlu’nu bundan 30-40 yıl sonra nasıl hatırlayacaktır siyasi tarihi yazanlar.”
Genel Başkan AK Parti Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop buradaki konuşmasının ardından Partisi’nin Pınarhisar’daki Programın akılmak için Kırklareli Merkezden ayrılarak Pınarhisar’a hareket etti. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here