Şenol Gürşan milletvekilliğine müracaat etti “AK Parti Kırklareli’de 2 yaparsa kimse şaşırmasın”

16
AK Parti’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şenol Gürşan; “Bu dönem AK Parti Kırklareli’de iki yaparsa kimse şaşırmasın.” dedi.

HABER MERKEZİ
2011 Genel Seçimleri öncesinde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan isimler basın toplantıları düzenleyerek aday adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. 11 Mart 2011 Cuma günü AK Parti İl Başkanlığı Binasında bir basın açıklaması yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şenol Gürşan, müracaatı alındı belgesini AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç’un elinden aldı. Saat 17.30 gerçekleşen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Emin Tunç 24. dönem milletvekilliği genel seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için AK Parti Kırklareli Yönetim Kurulundaki görevinden istifa eden Av. Şenol Gürşan’ın milletvekilliği aday adaylığı için müracaat yaptığını kaydetti. Şimdiye kadar verdiği başarılı hizmetlerden dolayı Şenol Gürşan’a teşekkürlerini sunan Başkan Tunç, medeni cesaretinden dolayı kendisini ayrıca kutlayarak, kendisine milletvekilliği aday adaylığı yolunda yolunun açık olması temennisinde bulundu.
Başkan Tunç daha sonra müracaatı alındı belgesini Av. Şenol Gürşan’a takdim etti.
Toplantıda bir açıklama yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şenol Gürşan, 12 Haziran 2011 tarihinde ülkemde bir genel seçim olacağını, milletvekili aday adayı olmak için Ocak ayında AK Parti Kırklareli Yönetim Kurulundan istifa etiğini hatırlatarak; “partimizin ve Yüksek Seçim Kurulunun seçim takvimini açıklaması ile birlikte bugün resmi başvurumu yapmış bulunuyorum.  2011 genel seçimlerinin başta Kırklareli’ne olmak üzere tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.
Yaklaşık 25 yıldan beridir siyasetin içinde olduğunu kaydeden Şenol Gürşan açıklamasının devamında söyle konuştu; “Belli bir birikimim ve tecrübem mevcut. Bir o kadarda avukatlık geçmişim var. Bunları ülke satında mecliste çalışarak bu birikimim ve tecrübem ile ülkeme faydalı olmak arzusundayım. AK Partimizde kuruluşundan kısa bir sürede halkın büyük bir teveccühünü alarak 2002 yılında tek başına iktidara gelmiştir. Daha sonra başarılı çalışmalar neticesinde 2007 seçimlerinde halk AK Partimize ikinci defa tek başına iktidarı nasip etmiştir. Çeşitli sivil tolum kuruluşlarının yaptırdığı kamuoyu anketlerinde görünen o ki halkımız Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde beklide görülmedik bir şekilde 3. defa en az %51 oy çokluğu ile AK Partiyi tekrar tek başına iktidara getireceğini kanısındayım. Yapılan anket çalışmaları bunu gösteriyor. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere gerçekten AK Parti icraatta ne söylediyse hepsini yapmıştır. Yapmaya da devam ediyor. AK Parti Türkiye’ye çağ atlatıyor. 70 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa AK Parti İktidarı tarafından Milli Eğitim ve Sağlık bütçesi Milli Savunma Bütçesini geçmiştir. Mili Eğitime ve Sağlığa yapılan yatırım ne demektir, halka yapılan, geleceğe yapılan, insana yapılan yatırım demektir. İnsana yatırım yapar, insanı eğitirseniz karşılığını mutlaka alırsınız.”

AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şenol Gürşan Kırklareli CHP’nin daha önceden söylediği “3-0 yapacağız” söylemine karşılıkta bir açıklama yaparak şöyle konuştu;
“CHP’nin “3-0 yapacağız” şeklinde bir iddiası var. Son zamanlarda bu iddiayı duymuyorum. Ben de şunu söylüyorum. Bu dönem AK Parti Kırklareli’de iki yaparsa kimse şaşırmasın. Kırklareli iki yaparsa sayın başbakanımız Kırklareli’den bir bakan çıkaracaktır. Kendisi bu teveccühü geri çevirmeyecektir düşüncesindeyim. AK Partiye şuana kadar 12 milletvekili aday adayı müracaattı oldu. Bu durum AK Partiye olan teveccühü ve AK Partinin gücünü ortaya koyuyor. Önemli olan halka inebilmek ve halka anlatabilmek, halkın gönlüne girdikten sonra 2’de olur 3’te olur.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here