Şenliğin ilk gününde iki konser verildi

7
3. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağbozumu Şenliği 30 Eylül 2011 Cuma akşamı halk oyunları gösterisi ve iki konser ile devam etti.
HABER MERKEZİ
Anıt Kültür Park’ta saat 20.00’da başlayan konserlerde ilk olarak Malko Tırnova’dan gelen Felik Halkoyunları Ekibi sahne aldı. Kendi yörelerine ve kültürlerine ait gösterilerini sergileyen ekip vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi. Ekibin gösterisi sonunda Kırklareli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Göksal Çidem, Malko Tırnova Belediye Başkan Yardımcısı İlian Yancelov’a şenliğe katılarak verdikleri destekten ötürü bir adet plaket takdim etti.
Akşam etkinliklerinin devamında İstanbul Genç Orkestralar birincisi olan Grup 23 Numara sahne aldı. Birbirinden güzel şarkılar ile Kırklarelilileri coşturan bu konserin ardından Fevzi Kurtuluş konseri verildi. Düzenlenen konserlerin ardından birinci gün etkinlileri sona erdi.
*Şenlik bugün sona eriyor
Şenlik bugün iki etkinlik ile sona eriyor. Saat 14.00-17.00 saatleri arasında Rektörlük Salonu’nda Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ethem Derman, Gökbilimci İlhan Vardar ve Amatör Gökbilimci Nurcan Örtügen’in katılımı ile “7’den 70’e Gökbilim” konulu bir panel düzenlenecek.
Saat 20.00’da Festival alanında “Uzay Gözlem Şenliği” düzenlenecek. Bu şenlikte uzay teleskopu ile Ay ve diğer gök cisimlerinin tanıtımı ve gözlemi yapılacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.