Seminere katılan 64 Antrenör sertifika aldı

14
Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kırklareli Şubesi tarafından 28 Haziran 2010 Pazartesi günü saat 09.00’da Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Kültür Merkezi alt salonunda Bölgesel Futbol Antrenör Gelişim Semineri yapıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli ASKF ve TÜFAD Kırklareli Şubesi tarafından yapılan seminer Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Yapılan seminere Kırklareli ASKF Başkanı Hasan Başdemir, TÜFAD Kırklareli Şube Başkanı Baki Koçer ve Futbol Antrenörleri katıldı.
TÜFAD Kırklareli Şubesi Başkanı Baki Koçer dernek hakkında bilgiler vererek, Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, Futbol İl Temsilcilerine teşekkür etti.
Başkan Koçer açılış konuşmasında şunları kaydetti;
“Kısa bir süre içinde yapılanmamızda eksikliklerimiz muhakkak vardır. Bu yapılanma içerisinde meslektaşlarımızın kazanmış haklarını korumak bizlerin görevidir. Sizlerin yetki verdiği yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte kısa bir zaman içerisinde olmamıza rağmen büyük bir gayret içerisinde şubelerimizin eksik kalan noktalarını siz değerli üyelerimizin haklarını korumak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğimizden emin olmalısınız. Bizlere bu kuruluş aşaması içerisinde taban birliklerimiz Kırklareli ASKF Yönetim ve Genel Başkanı Hasan Başdemir, İl Hakem Tertip Komitesi Başkanı Sezai Hakça, İl Tertip komitesi Başkanı Cafer Yüce’ye de ayrıca teşekkür ediyorum. Bizlere bu aşamaya gelmemizde her türlü katkıyı sağladılar. Bundan sonrada taban birliklerimizde en iyi çalışma şeklinde göstereceğimizden emin olmalısınız.
Böyle zamanlarda söylenecek çok şey var. Fakat ilk olmanın heyecanı, ilk olarak bir seminere başlamamızda eksik noktalarımızın bulunduğunun farkındayız. Sizlerin yetki verdiği değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla bütün eksiklerimizi en kısa zamanda gidereceğiz ve siz değerli meslektaşlarımızın haklarını tüzüğümüzün ve genel merkezimizin doğrultusunda aktif çalışmaları kısa zaman içerisinde hep birlikte sunacağız. Şuanda bir araya gelmekle bir başlangıç yaptık, bundan sonra birlikte çalışarak başarı yakalayacağız. Antrenörlük mesleğinin genel ilkelerinden biri sorun parçası değil, çözümün parçası olacağız.”
Açılış konuşmasının ardından seminer eğiticisi Nur Mustafa Gülen tarafından Gençlik Geliştirme Programları ve Herkes İçin Futbol (HİF) beni kim neden ve nasıl keşfedecek yetenek gözlem ve değerlendirmesi konusunda bilgiler verdi. Seminer eğiticisi Sezai Yıldırım antrenör iletişimi ve etkileşimi, Amatör Futboldaki tehditler ve fırsatlar hakkında ASKF Başkanı Hasan Başdemir ve Engin Doğan, Kaleci Antrenmanı Nur Mustafa Gülen, Maç Gözlem analizi, futboldaki yeni gelişmeler ve eğilimler hakkında Sezai Yıldırım ve son olarak Amatör futbolda antrenman plan ve periyotlaması ile alıştırma seçimi hakkında bilgiler verdiler.
Yapılan eğitim semineri 28 Haziran Pazartesi günü saat 09.00’da başlayarak saat 17.30’a kadar devam etti. Seminere katılan 64 Antrenörlere sertifika verilmesinin ardından program sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here