Seminer sona erdi

42
Kırklareli İl Müftülüğü Umre’ye gidecekler için verdiği Seminerler sona erdi. Kırklareli İl Müftülüğü’nün 4. Tur Umreye gidecekler için düzenlediği seminer 10 Şubat Salı günü başlamıştı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Müftülüğü Umre’ye gidecekler için verdiği Seminerler sona erdi. Kırklareli İl Müftülüğü’nün 4. Tur Umreye gidecekler için düzenlediği seminer 10 Şubat Salı günü başlamıştı. 3 gün süren Umre Semineri 12 Şubat 2015 Perşembe günü (Dün) sona erdi.
3 gün süren seminerde, İl Müftüsü İsmail Bayrak, Müftü Yardımcısı Adnan Bıyık, Osman Küçük, İbrahim Ağır ve Ayşe Yalçınöz kurs verdi.
Sungurbey Eğitim Merkezi’nde verilen seminerin 1. gününde, Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak Umre’ye gidecek vatandaşlara; “Umrenin farzlarını ve nasıl ne zaman, ne yapılması gerektiği konularda seminer verdi. 
* Umre nedir? Ne zaman yapılır?
Umre, Hac Zamanı olan 5 günden başka, senenin her günü, ihram ile yapılan, Tavaf ve Say Yapmak ve Saç Kazımak veya kesmektir. Umrenin farzı ikidir. İhram ve tavaf. İhram umrenin şartı, tavaf ise rüknüdür. Say ve Tıraş olmak ise vaciptir. Umre, ömürde bir defa, Hanefi ve Maliki’de sünnet, Şafii ve Hanbeli’de farzdır.
Seminerin diğer bölümlerinde, İbadet Bilinci, Umre İbadetinde Yapılması Gerekenler, Kadınlara Özgü Konular, Genel Olarak Umre Görevleri ve Umrede Maddi-Manevi Hazırlıklar hakkında bilgiler verildi.
Seminerden sonra Umreye gidecek vatandaşlara Sağlık ekipleri tarafından Menenjit ve Mers Aşısı vuruldu.  (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.