Sel mağdurlarına yardımlar anında ulaştırıldı

6
Kırklareli’de 4 Şubat 2013 Pazartesi günü sabaha karşı saat 03.30 civarında başlayan sağanak yağmur nedeniyle Karahıdır, Pınar ve Akalar Mahalleleri’nde birçok ev ve iş yerini su basmıştı.
HABER MERKEZİ
Yaşanan sel felaketinde yaklaşık 150 ev ve işyeri sular altında kalırken, can kaybı yaşanmadı. Kent merkezinde metre kareye 53 kilogram yağış düşerken Kırklareli Belediyesi İtfaiye ekipleri ve Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Ekipleri mağdur olan vatandaşların yardımına koştu. Ev ve iş yerindeki sular tahliye edilirken, Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Karahıdır ve Akalar Mahalleleri’nde mağdur vatandaşlara battaniye, yastık, çarşaf ile yaklaşık 300 kişiye de yemek dağıttı.
Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ertuğrul Atasoy, sel felaketi dolayısıyla mağdur olan vatandaşlara yardımların devam ettiğini söyledi. Hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirten Atasoy;
“Sağanak yağmur dolayısıyla meydana gelen sel felaketinden etkilenen Karahıdır, Pınar ve Akalar Mahalleleri’nde hasar tespit çalışmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Kırklareli Valiliği AFAD Müdürlüğü olarak elimizden gelen yardımları yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Sel felaketinin meydana gelmesinin ardından Kırklareli Valiliği AFAD Müdürlüğü vatandaşların yardımlarına koşarak, kısa sürede durumun kritik olduğu bölgelerde yaşayan vatandaşları tahliye etti.
Başarılı çalışmalar yapan Kırklareli Valiliği AFAD Müdürlüğü Ekipleri, yaptığı çalışmalar ile olası can kaybını da önlemiş oldu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here