Şeker; “Kış lastiklerinizi mutlaka değiştirin”

14
* Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeker; “Kış lastikleri 7 derecenin altında performans gösterirken, normal lastikler yaz mevsiminde kış lastiklerine göre her yönden çok daha iyi performans gösteriyor"
HABER MERKEZİ
Kış lastiği uygulamasının sona ermesi ve havaların ısınmasıyla, kış lastiklerinin değiştirilmeye başlanabileceğini belirten Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker,  yaz mevsiminde kış lastiği kullanmanın yanlış olduğunu söyledi.
Kış lastiklerinin yaz mevsiminde kullanılmasının araçlara ciddi zararlar verebileceğini belirten Şeker sürücülerin can güvenliği için kış lastiklerini çıkartmaları gerektiğini, hiçbir şeyin insan canından önemli olmadığını dile getirerek; “Kış lastiği uygulaması sona erdi. Kış lastiği kullanan araç sürücülerinin, mevsim şartlarına uygun lastik kullanmaları gerekiyor. Yaz lastikleri ısıya daha dayanıklı. Kış lastikleri 7 derecenin altında performans gösterirken, normal lastikler yaz mevsiminde kış lastiklerine göre her yönden daha iyi performans gösteriyor. Kış lastiklerinin yaz mevsiminde kullanılması doğru değildir. Kış lastiğini yaz mevsiminde kullanmanın hiçbir faydası yok. Aksi durumda lastiklerimizi bir sonraki yıl kullanamayız. Kış lastiklerinin saklanması da çok önemli bir konu. Tüm sürücülere bu uyarıları dikkate almasını önemsiyoruz. Lastikler gelişi güzel bir kenara atılırsa, tel kırılmalarına bağlı olarak aniden patlama olabilir ya da lastik inmelerine bağlı kazalar meydana gelebilir.”  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here