“Şehrin muhtelif yerlerinde Gençlik Merkezleri açılacak”

9
T.C. Kırklareli Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Gençlik Merkezi yeni yerinde hizmete açıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Cumhuriyet Caddebi Emek İş Merkezi’nde 29 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilen açılış törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri katıldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve beraberindekiler tarafından Gençlik Merkezi’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından 2 kat olan merkez gezildi. Vali Yaman merkezle ilgili olarak İl Müdürü Yıldız’dan ve yetkililerden bilgiler aldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman açılış sonrasında yaptığı açıklamasında, bu türden Gençlik Merkezleri’nin Kırklareli merkez ilçenin değişik yerlerinde imkanlar ölçüsünde açılacağını belirterek şunları kaydetti:
“Geçen seneki söylemlerimizde 2013 yılında ilimizdeki Spor Tesisleri’nin bir kısmının organizesi yeniden düşünülecek ve yeniden yapılacak, restorasyonu ve tamiri yapılacak. Bir kısmının da yeni imalat yapılacak demiştik. Bu proje kapsamında Şehir Stadımız ihale edildi ve yeniden onarılıyor. Çalışmaların tamamlanması ile ilimiz futbolu için önemli bir tesis kazanılmış olacak. Şu an Zemin Pist ve Yürüme Pisti yapılıyor. Girişimlerimiz sonucunda büyük bir ihtimalle tribünlerde yeniden yapılacak. Arsa tahsisleri yapılan ve ihalesi yapılan 1 Gençlik Merkezi’nin yer teslimi yapıldı.  Kapalı Yüzme Havuzu’nun da yer teslimi yapılmak üzere. Gençlik Merkezlerimizin benzerleri Lüleburgaz ile Babaeski ilçemize de yapılacak. Bunların yanında mümkün olduğu sürece şehir içerisinde de gençlerimizin faaliyetler gösterebileceği bu tip Gençlik Merkezleri’ni de açacağız” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here