“Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

9
Türk Polis Teşkilatı’nın 167. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kırklareli Şehitliği’nde 09 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 11.00’de Şehitleri Anma Programı düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu’nun ve Şehit Aileleri adına Şehitler Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Personel Müdürü Gencer Bayram yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; 
”Milletimizin dünyada eşi ve benzeri görülmemiş karakteristik özellikleri vardır. Bunların başında Vatanı, Milleti ve Bayrağı için en kıymetli varlığı olan canını hiç gözünü kırpmadan seve seve feda edebilmesi gelmektedir. Onlar ölüm gerçeğinin en şerefli mertebesi olan şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Bu millet, aziz şehitlerimizin vatanı uğruna döktüğü kanı bayrağına renk yapmıştır. Aziz şehitlerimizin saygı değer aileleri, yüce değerler uğruna can veren mensuplarımızın evi olarak gördüğümüz şehitliğimizde şehit anası, şehit babası, eşi, evladı ve yakını olmanın büyük gururu ile bu gün ve her zaman teselli bulduğuna inanıyoruz. 
Teşkilat olarak aziz şehirlerimizin kutsal emaneti olan sizleri asla yalnız bırakmayacağız. Aziz şehitlerimiz, sizler yaptığınız kahramanlıklarla devletimizin vefasına yönelen her türlü mücadelede sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücümüze ilham kaynağı oldunuz. Her karış toprağını kutsal kanıyla sulayarak, yaşadığımız coğrafyayı vatan yapan ve bize emanet eden ölümsüz kahramanlar, şundan emin olunuz ki asla vazgeçmediğiniz mücadeleniz görevde olan biz meslektaşlarımızla bıraktığınız yerden sürdürülmektedir. Ebedi istirahatınız olan vatan topraklarında rahat uyuyun. Emanetinizin bekçisiyiz” dedi. 
Aziz şehitlerimiz için Necmettin Ötün tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim’in dua okumasının ardından şehit mezarlarına çiçek konularak dua edildi. 
Kırklareli Şehitliği’nde düzenlenen törene; Kırklareli Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Kırklareli Adalet Komisyonu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, emniyet personeli, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil, KTSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ile Şehit Aileleri katıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here