Şehitlerimizi minnet ve şükranla anacağız

16
* Kırklareli Valiliği ile Kırklareli Teknik ve Endüstri Mselke Lisesi’nin programlarıyla şehitlerimiz anılacak.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği’nin şehitlerimize ve onların yakınlarına devletimizin ve milletimizin sahip çıktığını anlatmak, vatanımızı ebediyen yaşatacak manevi duygulardan “Şehitlik” duygusunun halkımızda ve özellikle genç nesillerde yaşatmak ve pekiştirmek amacıyla hazırladığı 18 Mart Şehitler Günü Anma Programı bugün saat 09.30’da Kırklareli Şehitliği’nde çelenk sunma töreniyle başlayacak.
Çelenk Suma Törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, adli, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ‘ve kuruluşlarının temsilcileri, il merkezindeki orta dereceli okullardan 10’ar kişilik öğrenci grupları, şehit aileleri ve yakınları ile vatandaşlar katılacaklar.
Saat 09.30’da Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Ailelerini temsilen Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Şehitliğe çelenk konulacak. Takiben Saygı Duruşu ve Saygı Atışı yapılacak. İstiklal Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mete Deniz Karabacak yönetiminde İstiklal Marşı söylenecek ve Şanlı Bayrağımız göndere çekilecek. 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan görevli bir personel tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından Şehitlik Defteri imzalanacak ve takiben Şehit Mezarlığı ve Kırk Şehitler Anıtı ziyaret edilecek. Şehitlik’teki törenden sonra Kırklareli Kültür Merkezi Salonu’na geçilerek Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan Anma Programı izlenecek.
* Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin programı Kültür Merkezi’nde
Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan programı Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yeliz Temel tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirilecek. Gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı" içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek Şehit olan Yıldırım Akbulut adına Pelin Akbulut’a "Devlet Övünç Madalyası" verilecek.
Çanakkale Savaşları ile ilgili olarak 55. Mekanize Piyade Tugay komutanlığı tarafından görevlendirilecek bir subay tarafından bilgiler verilecek. Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenecek olan “Özgürlük Ateşi” isimli Oratorya ile program sona erecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here