“Şehiriçi asfaltlamaları ile ulaşım rahatladı”

7
Geçen hafta sonu asfaltlama çalışmalarını yerinde incelemek için Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Koray Çelikkanat ile birlikte Kocahıdır Mahallesi Balaban Baba …….
HABER MERKEZİ
Geçen hafta sonu asfaltlama çalışmalarını yerinde incelemek için Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Koray Çelikkanat ile birlikte Kocahıdır Mahallesi Balaban Baba Mevkii’ne giden Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Devam eden çalışmaları sık sık takip eden Başkan Çağlayan yaptığı açıklamasında: “Belediye Başkanlığı Kırklareli’de sıcak ve soğuk asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Haziran Ayı’nda başlayan asfaltlama çalışmaları kapsamında ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokakları soğuk ve sıcak asfalt ile yenileniyoruz. Yaklaşık 40 bin m2 sıcak ve 45 bin m2 soğuk asfaltlama çalışmalarımız sonucu mevcut bozuk asfaltlar önce kemirici makine ile sökülüp, daha sonra ise asfaltlama çalışmasıyla yenilenmiş durumda vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Yaptığımız çalışmalar ile birçok cadde ve sokakta asfaltlama çalışmalarımızı tamamladık. Umarım, yolların yapılması ile ulaşım rahatlamış ve yaşanılan sıkıntılı durumlar son bulmuştur” dedi.
Hafta başında Demirtaş Mahallesi’ne giden Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan temizlik çalışmalarını ve TREDAŞ Müteahhit Firması’nın alt yapı çalışmalarını yapmasından dolayı bozulan yolların üst yapı çalışmalarını inceleyerek, bir an önce çalışmalarını bitirmesi talimatını verdi.
Başkan Çağlayan yaptığı açıklamada: “Kırklareli’de Doğalgaz ve TERDAŞ’ın alt yapı çalışmalarından dolayı üst yapı oldukça hasar gördü. Belediye Başkanlığı olarak başlatmış olduğumuz soğuk ve sıcak asfaltlama çalışmaları ile cadde ve sokaklarımızı yeniliyoruz. Demirtaş Mahallemizde TREDAŞ Müteahhit Firması alt yapı çalışmasını tamamlamış fakat üst yapıyı olduğu gibi bırakmış durumda. Belediye Başkanlığımızca süren çalışmalarımızın yanında TREDAŞ Müteahhit Firması yetkilileri ile irtibata geçip, çalışmalarını daha dikkatli ve düzgün bir şekilde tamamlamaları için uyarılarda bulunuyorum. Cadde ve sokaklarda başlattığımız temizlik çalışması ile daha temiz yaşanabilir bir çevre oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın da duyarlı olup, çevrelerini temiz tutacağına inanıyorum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here