Sedefçi’den ‘örtülü’ istifa

9

 

Yolsuzluk kelimesinden usanan Edirne Belediye Başkanı ‘örtülü’ istifasını açıkladı

YEŞİLYURT-EDİRNE

EDİRNE Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, parti üyeliğinin askıya alınması dilekçesini hazırladığını ve CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na vereceğini açıklarken "Düne kadar yüzüme gülenler hakkımda konuşursa, hatta vekil bile bu işi yapıyorsa hakikaten ben partide çıbanbaşı olmuş durumdayım" dedi.
Cumhuriyet Halk Parti(CHP)’li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, baskılara, hakkında sözlere, eleştirilere daha fazla dayanamayarak parti üyeliğinin askıya alınması için dilekçe ile partisine başvuracağını söyledi.
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yargılandığı 3 davadan aldığı ceza kararları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sürekli kendisi hakkında sorular yöneltilmesi nedeniyle, partideki üyeliğinin askıya alınması için bir dilekçe yazdı. Sedefçi dün bu konuyla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
”Son bir haftadan beri çok stres yaşıyorum. Bunun kaynağı partimdeki söylemler, düne kadar yanımda görünenler, yüzüme gülenler… Vekil bile bu işi yapıyorsa hakikaten ben partide çıbanbaşı olmuş durumdayım. Onur ve şerefle bu işi yapmaya devam ediyorum. Bazı hükümet yetkililerinden, genel başkanımızın yarattığı rüzgârı kırmak için, (yolsuzluklara karşıyım) dediği zaman, (Hamdi Sedefçi’yi ne yapacaksınız) diye soru geliyor.
Hamdi Sedefçi yolsuzluk yapmadı. Mahkeme kararlarında yolsuzluk, hırsızlık yok.
Benim mahkûmiyetim siyasi konjonktürün bir sonucu. Yargıtay’da yüzde yüz aklanacağıma inanıyorum. Ben yolsuzluk yapmadım Türkiye böyle bilsin. Benim üzerimden partiye yumruk atılı-yor. Sürekli dedikodu üreterek partime zarar vermeye çalışıyorlar.
Ben CHP’de doğdum, onurla partimin bayrağını dalgalandırıyorum. Benim adımdan dolayı partime zarar verilsin istemiyorum. Bugün yazdığım dilekçelerle parti üyeliğimin askıya alınmasını istiyorum.
Aklanıncaya kadar parti üyeliğimin askıya alınması için teşkilatıma başvuracağım. Sonuna kadar CHP’li kalacağım. CHP’nin iktidara gelmesi için çalışacağım. Ama bağımsız olarak partime hizmet edeceğim.”

"TELKİN YOK"
CHP Genel Merkezinden böyle bir talep gelmediğinin altını çizen Sedefçi, ”Seçim meydanlarında benim yüzümden, hak etmediğim ceza yüzünden partime zarar vermemek adına böyle bir karar aldım.
Genel Merkezden bir talep gelmedi” dedi. Sedefçi, yazdığı ve basın mensuplarına gösterdiği dilekçeyi parti yönetimine sunacağını kaydetti. (sm)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here