SBS’de ilk 500’de Kırklareli’den 3 öğrenci

17
SBS sonuçları dün açıklandı. Kırklareli’den 3 öğrenci Türkiye sıralamasında ilk 500 kişi arasında yerini aldı. Bu 3 kişi Kırklareli’nin ilk 3 derecesi olurken, İl Birincisi Ekol Dershanesi’nden Muhammet Karakurt, İl İkincisi FEM Dershanesi’nden Murat Tungaç ve İl Üçüncüsü Final Dershanesi’nden Ayşe Nazlıcan Aslan oldu.
HABER MERKEZİ
4 Haziran 2011 tarihinde yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS), dün açıklandı.
Yapılan SBS sınavında Türkiye genelinde ilk 500 kişi arasında Kırklareli’den 3 kişi başarı elde ederek, Kırklareli’deki eğitime verilen önemin kanıtı oldu.
Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Şubeden Sorumlu Şube Müdürü Halil Yücel, Kırklareli’deki öğrencilerin başarılı olduğunu belirtti.
Türkiye genelinde güzel bir başarı elde edildiğini dile getiren Yücel;
“Kırklareli genelinde 4 bin 255 8. sınıf öğrencimizin girdiği SBS’de Kırklareli merkez ilçeden ilk 3 sıraya giren olmazken il birincisi ve ikincisi Lüleburgaz ilçemizde, il üçüncüsü ise Babaeski ilçemizden çıktı.
497,548 puan ile Lüleburgaz 75. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Muhammet Karakurt il Birincisi ve Türkiye 20.si oldu.
495,968 puan ile Lüleburgaz 8 Kasım İlköğretim Okulu öğrencisi Murat Tungaç il ikincisi ve Türkiye 91.’si oldu.
493,133 puan ile Babaeski Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu Öğrencisi Ayşe Nazlıcan Aslan ise il üçüncüsü ve Türkiye 478.’si oldu” dedi.
*Kırklareli’de 3 tane 500 tam puan
Öte yandan; FEM Dershanesi öğrencileri Murat Tungaç ve Aleyna Koca ile Final Dershanesi öğrencisi Ayşe Nazlıcan Aslan SBS’den 500 tam puan alarak ilimizin gururu oldular. Muhabirlerimiz, diğer dershanelerle de konu ile ilgili görüşerek 500 tam puan yapan öğrencilerin olup olmadığını sordular. Ancak dershane yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadılar. (ue-oş-cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here