SBS İl Birincisi Muhammed Karakurt, ortaöğretimden sonra tıp eğitimi almak istiyor

30
Lüleburgaz 75. Yıl İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Muhammed Karakurt, SBS sonucunda Kırklareli İl Birincisi ve Türkiye 20’incisi oldu.
Vahit İŞBAŞARAN 
LÜLEBURGAZ
75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Emir, SBS sonucunda 497.548 puanla Muhammed Karakurt’un Türkiye’de istediği ortaöğretim okuluna gitme hakkı elde ettiğini söyledi.
SBS ‘de 6, 7 ve 8. sınıflarda sınava giren Muhammed Karakurt, toplamda sorulan 270 sorudan sadece ikisini cevaplandıramadı. Karakurt, son sınavda ise sorulan 100 sorudan birisini cevaplandıramadı. 497.548 puanla İl Birincisi ve Türkiye 20’ncisi olan Karakurt, bu sınavda bir soruyu yanıtlayabilmiş olsaydı Türkiye üçüncüsü olacaktı.
2 Nolu Sağlık Ocağı Aile Hekimlerinden Hacı Mehmet Karakurt’un oğlu olan, Kırklareli İl Birincisi Muhammed Karakurt, en büyük arzusunun orta öğretimden sonra Hacettepe Üniversitesi’nde İngilizce Tıp Eğitimi almak olduğunu belirterek, henüz hangi okulu tercih edeceği konusunda karar veremediğini söyledi.
İl Birincisi olan Mehmet Karakurt ile 75. Yıl İlköğretim Okulu yöneticilerini, öğretmenlerini ve Okul Aile Birliği yöneticilerini ve ailesini kutluyoruz.
Öte yandan SBS’de 8 Kasım İlköğretim Okulu öğrencilerinden Murat Tungaç il ikincisi ve İstiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinden Özge Balkan’da il beşincisi oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here