Savaşan; “Erdoğan, 20 milyonun değil, 76 milyonun Cumhurbaşkanı olmalı”

10
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ni, yüzde 52 ile kazanarak Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine oy veren 20 milyon kişinin değil, 76 milyon kişinin Cumhurbaşkanı olmasını temenni ettiğini söyledi. 
HABER MERKEZİ
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nden sonra gazetemize yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Öncelikle bu seçim sonuçlarının memleketimize, vatanımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Netice itibariyle bu bir seçimdir bir kişi kazanacaktır o da Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bu süreç itibariyle bizim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.  Aldığı 20 milyon insanın Oyu ile 20 milyonun değil de 76 milyon insanın Cumhurbaşkanı olma hasletlerini taşır, herkesi kucaklar etnik mezhep ayrımı yapmaksızın herkesin Cumhurbaşkanı olmasını temenni ediyorum. Bu süreçte son derece başarılı bir Cumhurbaşkanı Adayı olan Ekmeleddin beye de bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. Türkiye’de maalesef herkes kahve köşelerinde konuşur ahkam keser ama oy atma günü geldiğinde tatilinden özel yaşantısından feragat etmez. Netice itibariyle de seçimi etkileyecek olan şuan görünen itibariyle yüzde 27’sine tekabül eden bir kitle sandığa gitmemiş durumdadır. Sandığa gidenlere de şükranlarımızı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kırklareli olarak ta sandığa gidip oy veren herkese teşekkür ediyoruz. Kırklareli de demokrasiye bağlı cumhuriyetin temel değerlerlerine bağlı bir yapı olduğu için duyarlı olan insanlarda Kırklareli yüzde 68 oy ile Ekmeleddin beyin etrafında birleşti. Bundan dolayı da Kırklareli halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İlk defa Türkiye de halk tarafından bir Cumhurbaşkanı Seçimi olmuştur bu da demokrasi adına güzel bir şeydir. Halkın tercihlerine herkesin saygı duyması gerektiğine inanıyorum. İnşallah önümüzdeki süreçler artık kamplaşmadan yana değil de birleştirici üsluplar kullanırsak, Ortadoğu Coğrafyası’nda kan gölüne dönen ortamı iyi inceleyerek Türkiye ye bunların yansımalarını önlemiş oluruz. Türkiye de yaşayan 76 milyon insan kardeştir. Bunlar dini, mezhebi, kökeni ne olursa olsun bu ülkenin vatandaşıdır, hepsi kardeştir.” (Selçuk Vurucu -Melike Uzun)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here