Savaşan; “Ekmeleddin İhsanoğlu’nun 1. Tur’da Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum”

13
* Türkiye 10 Ağustos 2014 Pazar günü ilk defa halkın oyu ile Cumhurbaşkanı’nı seçecek. Cumhuriyet Halk Partisi CHP ve Milliyetçi Hareket Partisi MHP Ortak Adayı Ekmeleddin İhsanoğlunu çatı aday olarak gösterdi. MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan; “1. Tur’da Prof. Dr. Ekmeleddin İhasanoğlu’nun Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum” dedi.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan 10 Ağustos 2014 Pazar günü ilk defa halkın kendisinin vereceği oylarla Cumhurbaşkanı’nı seçeceği seçimlerle ilgili olarak şunları kaydetti:
“Bu seçim adil bir seçim değil. Devletin bütün imkanları kullanılarak ve Başbakan sıfatıyla devletin bütün imkanları seferber edildiği bir seçim kampanyası oldu. Diğer tarafta ise son derece kısıtlı imkanlarla mücadele eden iki aday var. Böyle adil ve eşit olmayan bir seçim kapmayası oldu. Medeni ülkelerde böyle bir seçim kampanyası yok, adaylar televizyona çıkar gazeteciler sorularını sorarlar onlarda kendilerini anlatırlar. Açık oturum şeklinde yapılır. İnsanlarda ona göre oy verirler. Bu seçimlerde biz bir partinin genel başkanını seçmiyoruz. Bir partinin temsilcisini de seçmiyoruz. Türkiye’nin cumhurbaşkanını 76 milyonun temsilcisini seçiyoruz. Bu coğrafyada yaşayan bütün insanları bütün kesimleri kucaklayacak bir Başkan seçiyoruz. Onun için yine bu seçim kampanyalarında Sayın Başbakan kamplaşma, öteleştirme insanları ayrımlaştırma, şeklinde bir seçim kampanyası yürüttü. Bunun karşısında da Ekmeleddin Bey son derece medeni bir üslup kullanıyor. Son derece dürüst bir üslupla bütün kesimleri, insanları kucaklayacak yapıya sahip olduğunu Türk milletine gösterdiğine inanıyorum. Tabi ne kadar gösterebildi oda tartışılır, televizyonlar, Başbakan evden adım atar atmaz canlı yayınlara başlıyor, bütün konuşmalarını onlarca kanal ortak canlı yayınlar yapıyor. Fakat Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun konuşmaları birkaç saniyeyle geçiştiriliyor. Bu şekilde Halka ne kadar ulaşılabildi Pazar günü halkın tercihiyle hep birlikte göreceğiz. Sayın başbakanın yerel seçimlerden kalan üslubu devam ediyor ayrıştırıcı, etnik kimlikleri ortaya çıkartan, mezhepsel kimlikleri ortaya çıkartan bu üslubu son derece rahatsız edicidir. Çünkü orta doğudaki manzara etnik ve mezhepsel bir kavganın orta doğuyu kan gölüne çevirdiğini hepimiz görüyoruz. Aynı kavganın da Türkiye’de yaşanmaması için hepimizin üslubumuza dikkat etmesi lazım, insanların mezheplerini ve kimliklerini ön plana çıkarmamamız gerek. Herkesi bu vatanın birer şerefli evladı olarak kucaklamamız gerekiyor
Ben 1. Tur’da Ekmeleddin Beyin çıkacağına inanıyorum ve ikinci tura kalmaması lazım, kirli pazarlıklara meydan vermemesi gerektiğine inanıyorum. Oy verecek vatandaşlardan, Türk Milleti’nin birliğini, bütünlüğünü, çocuklarının geleceğini düşünerek oy kullanmalarını istiyorum. Türk milletinin birliğinden bütünlüğünden yana tavır koyan birleştirici olan Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin ihsanoğlu’dan yana oy kullanmaları istiyorum. Bu seçimin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler gerçekten Türkiye’nin geleceği için çok önemli. Türkiye ilk defa Cumhurbaşkanı’nı halkoyu ile seçeceği bir seçim olduğu içinde bu seçim çok önemli. Yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Türkiye’nin Birliği ve Bütünlüğünden, Bayrağın indirilmeyeceği bir Türkiye olmasına vesile olur inşallah”. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here